Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
S pravimi krofi podprt KROFF (2901 bralcev)
Petek, 15. 4. 2005
BlazR



Pervez Mušaraf: 'Kriket in pičke!'
tudi v Južni Koreji protestirajo proti Japoncem - Mušaraf si bo ogledal kriket med Indijo in Pakistanom - v Rusiji obsodili dva soodgovrna za lansko zrušenje dveh potniških letal - slovesnost ob 60. obletnici osvoboditve Bergen-Belsna - v Bosni upadlo število razseljenih - Ante Gotovina ušel z lažnim potnim listom


Nedavni kitajski protesti, ki jih je sprožil sporen japonski zgodovinski učbenik, so zdaj dobili mlade v Južni Koreji. V tamkajšnji prestolnici Seul so danes potekali protijaponski protesti, ki so se sprevrgli v spopade med protestniki in možmi postave. Ob tem je več protestnikov pristalo na hladnem.

Bolj topli meddržavni odnosi se morda obetajo Indiji in Pakistanu. Pakistanski predsednik Pervez Mušaraf bo v okviru svojega obiska v Indiji v soboto obiskal tudi indijsko prestolnico New Delhi. Tam se bo sestal z indijskim premierom Manmohanom Singhom, še prej pa si bo izza neprebojnega stekla ogledal z 8000 varnostniki zastraženo tekmo kriketa med Pakistanom in Indijo.

Očitno pa sta bili premalo zastraženi dve ruski potniški letali, ki sta bili razstreljeni lani poleti. Moskovsko sodišče je obsodilo dva uslužbenca letalske družbe in preprodajalca letalskih kart na 18 mesecev zapora zaradi njune vloge v incidentu.

Povečini pa so dosti dlje sedeli taboriščniki v Bergen-Belsnu. Šestdeset let je minilo, kar so britanske sile osvobodile to nemško koncentracijsko taborišče. Ob tej priložnosti se je na kraju nekdanjega taborišča zbralo okrog 500 nekdanjih taboriščnikov, ki so se udeležili slovesnosti ob osvoboditvi taborišča. V Bergen-Belsnu je sicer bilo med leti 1940 in 1945 zaprtih 125 tisoč ljudi, približno 70 tisoč pa jih je tam tudi umrlo.

Grenak spomin vlada tudi v povojni Bosni, a vendarle gre vsaj malo na bolje. Visoki komisariat Združenih narodov za begunce je sporočil, da se je število oseb razseljenih po vojni v Bosni in Hercegovini med letoma 1992 in 1995 občutno zmanjšalo. Konec leta 2004 naj bi bilo takih oseb več kot 300 tisoč, prvi podatki nove registracije pa kažejo, da jih je le 180 tisoč.

Kot kaže, pa je na neki način brez doma tudi najbolj iskan Hrvat Ante Gotovina. Temu je hrvaška policija leta 2001 izdala lažni potni list, s katerim je pobegnil iz države. Potni list je bil izdan na ime nekega visokega policijskega predstavnika. Šlo naj bi za enega od tri tisoč potnih listov, ki so bili ukradeni iz hrvaškega generalnega konzulata v Mostarju leta 1999. Zanimivo je, da so potni list izdali tik pred uradno objavo obtožnice haaškega sodišča.

ODPOVED: Aktualno-politični KROFF je enakopravno spohal Rok.


Komentarji
komentiraj >>