Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Sreda, 20. 4. ´05, 19h: ALICE DONUT – Three Sisters (Howler, 2004) (2688 bralcev)
Sreda, 20. 4. 2005
BIGor



Še eni veterani so nas počastili s ponovnim shodom. Po osmih letih premora so v začetku lanskega leta njujorški Alice Donut izdali nov, povratniški album Three Sisters, ki je deveti po vrsti v njihovi karieri... (v celoti...)
RADIO ŠTUDENT sreda, 20. 4. 2005
TOLPA BUMOV ob 19.00

ALICE DONUT – Three Sisters (Howler, 2004)

*Še eni veterani so nas počastili s ponovnim shodom. Po osmih letih premora so v začetku lanskega leta njujorški Alice Donut izdali nov, povratniški album Three Sisters, ki je deveti po vrsti v njihovi karieri.

Alice Donut niso tuji našim krajem. Od konca 80. let in po razpadu leta 1996 so bili redni gostje glasbenih oprem Radia Študent, nastopili so pri nas in v času delovanja so oblikovali močno fanovsko bazo, ki se še danes zelo rada vrne k njim in si zavrti njihove albume, kot so Mule, Revenge Fantasies Of The Impotent, The Untidy Suicides Of Your Degenerate Children in druge. Z njimi so se zapisali med ključna imena kalifornijske založbe Alternative Tentacles v posthardkorovskem obdobju, med sredino 80. in sredino 90. let. Nepozabno karizmatičnost so Alice Donut oblikovali z močnim glasbenim izrazom, v katerem so mešali raznolike glasbene izraze. Izhodišče jim je bila punkovska drža, s katero so brez strahu posegali po obrazcih countrya, funka, kitarskega popa ter oblikovali samosvojo in prepoznavno glasbeno govorico, ki je bila poglavitni razlog za zelo razširjeno priljubljenost skupine po svetovni underground sceni na prelomu 80. v 90. leta. Eden prepoznavnejših elementov Alice Donut je bil zagotovo grotesken vokal pevca Tomasa Antona, ki je s svojo liriko ponazarjal sprehod sodobnega človeka med blaznostjo in ponižnostjo, med samomorom in spolno zlorabo. Konec je skupina doživela leta 1996. Še pred tem pa je skupaj s Killdozer posnela nepozaben singel Michael Gerald's Pary Machine Presents..., na katerem so objavili težko prekosljiv venček, sestavljen iz skladb Aquarius in Let The Sun Shine in (The Flesh Failures).

Po osmih letih premora se je skupina konec leta 2003 ponovno zbrala in takoj, v začetku prejšnjega leta, izdala povratniški album v samozaložbi Howler. Danes predvajani album Three Sisters nikakor ne nadaljuje ravni predhodnih albumov, kar je zagotovo posledica nekajletnega premora. Ne gre spregledati dejstva, da so bili Alice Donut v času delovanja zelo aktivni in ustvarjalni ter so nas vedno znova presenetili s pronicljivim ustvarjalnim nabojem ostrega jezika in glasbenega izbruha. Prekinjena kontinuiteta je odgriznila to konsistentnost in Three Sisters je zgrajen na zapuščini preteklih dejanj. Nov album nam postavlja uganko, zakaj je bilo Alice Donut tega treba? Odgovor lahko iščemo in najdemo samo v skupinski radosti do ponovnega igranja, do ponovnega skupnega ustvarjanja in druženja. Gre za album iz golega užitka in potrebe povedati tisto, kar se je nabralo v možganskemu trustu Alice Donut v zadnjih letih. Morda se šibkosti tega albuma še najbolj zavedajo Alice Donut sami in so se prav zato zatekli v samozaložbo, ne pa k staremu prijatelju-mecenu Jellu Biafri in njegovi Alternative Tentacles. Na Three Sisters zasledimo elemente, ki pripadajo zgolj in samo njim, vendar preprosta in enostavna instrumentalna plat jemlje skupini legendarni naboj, kar je težava večine povratniških skupin. Nanj so zraven vtaknili še nekaj skladb, ki kot da so z drugega planeta, nikakor pa ne s planeta Alice Donut, ki niso več tako drzni. Naredili so album, ki bo zadostil stare prijatelje skupine, vendar naj jih ne zaslepi nostalgija.

BIGor


Komentarji
komentiraj >>