Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
KROFF bruhica (2762 bralcev)
Ponedeljek, 6. 6. 2005
BlazR



Že 100 let smo rajši narazen! Norvežani in Švedi že 100 let ločeni - Američani ne dajo guantanamskega aresta - SČG končno kapnilo o sločinih v Srebrenici - ICC začel preiskavo o Darfurju - Zmago Plemeniti podal ekspertizo o Azerbajdžanu - preteči 48-urni evrodelovnik jebe naše zdravstvo
Norvežani, ki si zaradi nafte zlahka privoščijo bivanje izven Evropske unije, bodo kaj kmalu slovili stoto obletnico neodvisnosti. 7. junija 1905 je njihov parlament enostransko razglasil neodvisnost Norveške, s čimer se je končala personalna unija s Švedsko. Tako Švedi kot Norvežani postavljajo svojo miroljubno razrešitev kot zgled za reševanje konfliktov v enaindvajsetem stoletju.

V nasprotju z miroljubnimi Skandinavci pa Američani trdoročno še naprej zagovarjajo svoj guantanamski gulag. Poveljnik združenega poveljstva kavbojske vojske Richard Myers je na obisku v Maleziji paniciral, da so nekateri arestanti v Guantanamu tako nevarni, da jih ne bi smeli izpustiti pod nobenim pogojem.

Nevarnosti svojih orožnih enot so se z mastno zamudo - a vendarle – zavedli v Srbiji in Črni Gori. Njihov obrambni minister Prvoslav Davinić je izjavil, da so jih razsvetlile objave posnetkov usmrtitev šestih civilistov v Srebrenici in da gre za hud zločin.

Zganilo se je tudi Mednarodno kazensko sodišče v Haagu in uradno sprožilo preiskavo o vojnih zločinih v Darfurju. Do sedaj so preiskavo ovirale ZDA s svojimi sebičnimi pomisleki, nagajanje pa je že obljubil Sudan, ki bo bojda ustanovil lastno sodišče.

Pri nas o skoraj vsem presoja predsednik SNS Zmago Jelinčič. Po svoji vrnitvi iz Azerbajdžana je izjavil, da so seznami tamkajšnjih političnih zapornikov, ki jih je sestavil Svet Evrope, netočni in pretirani. Po njegovem plemenitem mnenju naj bi bil namen napihnjenih seznamov prikazati Azerbajdžan kot divjo republiko, kamor bi potem oni prišli delit mleko in med, pa tudi demokracijo.

Kakorkoli že, določeno mero divjine imamo tudi pri nas. In sicer glede delovnega časa v zdravstvu. Strogi predlog direktive Evropske komisije namreč predvideva maksimalen 48-urni delovni teden, kar pa je trn v peti našega ministra za delo Janeza Drobniča. Minister jadikuje da bo naša uboga putka potrebovala najmanj debelih sedem let, da bo sproducirala dovolj zdravnikov in s tem ustrezno sklestila njihove notorično raztegnjene delovnike na predpisano količino.


Komentarji
komentiraj >>