Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Dobrososedski KROFF (2600 bralcev)
Torek, 23. 8. 2005
Buc



Spet le opazovalci!
... smrtna kazen za napad na avstralsko veleposlaništvo? ...

... jordansko pristanišče raketirala iraška izpostava Al Kaide ...

... namesto vladanja v Mavretaniji azil v Katarju ...

... 30. let vladanja laoških komunistov ...

... nov incident na morju ...


Indonezijski tožilci so zahtevali smrtno kazen za Abdula Hassana, enega od glavnih načrtovalcev napada na avstralsko veleposlaništvo v Džakarti. Hasan je obtožen, da je priskrbel material za izdelavo bombe in nudil zatočišče Azahariji bin Husinu, ki naj bi napad vodil. Hasan je izrazil obžalovanje zaradi napadov, žrtve pa so bile po njegovih besedah ubite zaradi "Alahove volje".


Na Alaha se sklicujejo tudi napadalci na jordansko pristanišče Akaba. Odgovornost je namreč prevzela iraška izpostava Al Kaide, ki jo vodi Abu Musab al Zarkavi. "Vaši bratje iz vojaške veje organizacije Al Kaida v Mezopotamiji so že dlje časa načrtovali napad na Akabo. Po končanih pripravah in določitvi ciljev so izstrelili rakete na te cilje - ameriške ladje, zasidrane v Akabskem zalivu," so sporočili iz Zarkavijevega kvartirja.

Svoje domovanje pa je zamenjal v začetku meseca s pučem odstranjeni predsednik Mavretanije Maaouiya Ould Taya. Tako je iz Gambije, v kateri je prebil zadnje tri tedne, odletel proti Katarju, kjer so mu prijazno ponudili azil. Taya se je za ta korak odločil, ker sta se Afriška unija in Zahod sprijaznila z novo mavretanijsko oblastjo in ga pustila na cedilu.

Medtem ko se eni od oblasti poslavljajo, pa v Laosu proslavljajo 30. obletnico prihoda komunistov na oblast. Manj kot štiri mesece po porazu Američanov v sosednjem Vietnamu in prihodu Rdečih Kmerov na oblast v Kambodži so nadzor nad prestolnico Viangčan prevzeli pripadniki gibanja Pathet Lao, ki so nato 2. decembra 1975 razglasili Demokratično ljudsko republiko Laos.

Precej manj demokratično je potekalo soočenje hrvaškega in slovenskega ribiča pred Piranom. Piranski ribič je med dvigovanjem ulova opazil hrvaško ribiško ladjo, ki je zapeljala čez njegovo mrežo. Ko je kolega opozoril, da pluje po slovenskem morju, se je med njima razvnel prepir. Ribiča sta se nekaj časa lovila po morju, potem pa naj bi Hrvat na slovensko barko vrgel dinamit, Slovenec pa naj bi mu na barko zalučal sidro.

Medtem ko so naši famozni policaji dogajanje spremljali iz varne razdalje, je po pričevanju slovenskega ribiča Zlatka Novogradca stvar pomirila hrvaška pomorska policija. Da pa ne bo kdo rekel, da sporazum Janša – Sanader ne velja več, velja omeniti, da je uradna hrvaška resnica po besedah tiskovnega predstavnika istrske policijske uprave Roberta Pavlekoviča, da sta vročo ribiško kri skupaj ohladili hrvaška in slovenska policija.


Komentarji
komentiraj >>