Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Silviev OFF (3064 bralcev)
Torek, 6. 9. 2005
BlazR



Silvio B.: ''Pa nek popušim. Boli mene kita za sve! Odoh ja na Tahiti!''
... Evropski puškarji se lahko nadejajo ponovnega izvoza svojih pokalic na Kitajsko ...

... Šaron po Gazi gluh za čistko naselbin na Zahodnem bregu ...

... Demokracije so si končno zaželeli tudi v Tongi ...

... Za izboljšanje zaposlovanja invalidov so na voljo novi programi ...


OFF NAPOVEDNIK

Najmogočnejšemu Italijanu, hkrati pa tudi premieru Italije, Silviu Berlusconiju, so se očitno vendarle začele tresti hlače. Prihodnje leto se namreč na Apeninskem polotoku obetajo volitve, na katerih bo Silvia napadla združena levica z nekdanjim predsednikom Evropske komisije Romanom Prodijem na čelu. Morebitni zakulisni podatki še niso javno razširjeni, a kaže, da je Silvio izračunal, da utegne popušiti.

Najbogatejši Italijan in hkrati trideseti najbogatejši Zemljan je zato napovedal, da bo v primeru poraza na volitvah zapustil »bello Italio« in jo popihal na Tahiti v Tihi ocean. Obenem je sicer milostno izjavil, da se bo v primeru ponovne izvolitve za očetnjavo žrtvoval še nadaljnjih pet let, drugače pa se namerava na Tahitiju zahvaliti srečni zvezdi, ki mu je prihranila takšno žrtev.

Verjetno pa se bo prevejani Silvio lahko bolj zahvalil srečni zvezdi, če ga po morebitnem porazu ne bodo spokali s Tahitija v rimske zapore. Tahiti je namreč del Francoske Polinezije, katere prebivalci so vsi francoski državljani, proti Silviu pa doma teče še vedno kar šest sodnih procesov oziroma preiskav zavoljo korupcije, utaj, poneverb in podobnih nečednosti velikega kalibra.

A zaenkrat se Silviu najbrž ni bati. Njegovo premoženje trenutno ocenjujejo na 10 milijard dolarskih fičnikov, glede na njegovo prebrisanost pa je najbrž mnogo tega bogastva naložil v raznih sodno težko zasegljivih oblikah. V primeru, da mu zagusti na Tahitiju, bo lahko dvignil šila in kopita in se spokal v mednarodne vode. Ali pa recimo v zabačeno pacifiško otoško državico Kiribati z manj kot 100 tisoč dušami, katere bruto družbeni proizvod kar do 50 odstotkov zapolnjuje finančna pomoč iz Velike Britanije in Japonske.

Za od Boga pozabljeni Kiribati bi bil Silvio s svojimi cekini pravi odrešenik. Obstajajo torej dobre možnosti, da bo po karieri evropskega političnega klovna, težkokategornega lopova in medijskega absolutista Silvio svojo pot veličastno zaključil s krono zamorskega kralja.

Poslušate Silviev OFF program Radia Študent!



OFF PROGRAM

Čeravno se zdi v napovedniku omenjani Berlusconi znotraj domnevno omikane Evrope pravi ekscentrik, pa v resnici njegova širša domovina Evropska unija, kar se tiče denarne pogoltnosti, ni prav nič bolj svetniška. Prej nasprotno. Visoki predstavnik Evropske unije za skupno zunanjo politiko, Javier Solana, je med svojim obiskom na vrhu EU-Kitajska v Šanghaju napovedal odpravo embarga na izvoz orožja na Kitajsko. Embargo je Unija uvedla pred šestnajstimi leti po pokolu na Trgu nebeškega miru. Solana je sicer konkretni datum odprave embarga iz kozmetičnih razlogov zamolčal.

Po Šanghaju se poja tudi britanski premier Tony Blair. Ta je po pogovoru s svojim kitajskim sotrpinom Wenom Jiabaom v znanem naivnem slogu izrazil prepričanje, da bo Kitajski hiter gospodarski razvoj uspelo povezati s spoštovanjem človekovih pravic. Šur, Tony! Kar se tiče Kitajske, blagostanje evropskega potrošnika tako ne bo več temeljilo samo na bedi tamkajšnjih tekstilnih delavcev, temveč tudi na tamkajšnjem teptanju človekovih pravic, ki se bo vršilo z evropskimi puškami.

Po prebrisanosti bi se z Berlusconijem zlahka meril izraelski premier Ariel Šaron. Potem ko je izpraznil Gazo, si je utrdil pogajalska izhodišča. Tako je zdaj mirno snedel pred tednom dni dano besedo, da bo nekatere naselbine na Zahodnem bregu prepustil palestinskemu nadzoru. Po novem je Ariel neomajen, da po umiku iz Gaze ne bo več izpraznjeval judovskih naselbin. Arielove težke besede je podprlo še izrelsko zunanje ministrstvo, ki je napovedalo nove koncesije na Zahodnem bregu. Razlog za »čeličenje« sedanjega šefa Likuda so bržčas notranji strankarski boji za novo vodstvo.

Sicer pa se scenarij okrog izraelskega umika iz Gaze odvija nekako tako, kot smo pesimistično napovedali že pred tedni. Na frišno prevzetem območju ima tako palestinska oblast zdaj kopico težav s skrajnimi gibanji. Palestinsko notranje ministrstvo je sporočilo, da je včerajšnjo eksplozijo, v kateri so umrli štirje ljudje, zakrivila bombica iz Hamasovih delavnic. Do eksplozije je prišlo v hiši, kjer je Hamas mesil svoje peklenske stroje. Hamas zdaj joka, da je za eksplozijo kriva izraelska raketa, palestinski premier Ahmed Kurej pa spričo izraelskega umika v to dvomi.

Berlusconija mika Tahiti, za rezervo smo mu predlagali Kiribati, zdi pa se, da bi bila za skrivanje pred roko pravice zaradi trenutne »gužve« pripravna še ena tihomorska destinacija, Tonga. Gre za otoško državico na jugu Pacifika, kjer prvič v njeni zgodovini potekajo demonstracije za demokratične spremembe. 10 tisoč prebivalcev edine kraljevine na tem območju se je v prestolnici Nuku'alofa mirno zbralo pred stavbo parlamenta in kraljevo palačo. Demonstranti so kralju Taufa'ahauju Tupouju četrtemu predali peticijo z 20 tisoč podpisi, v katerih zahtevajo reformo političnega sistema. V kraljestvu, ki ga sestavlja 172 otočkov na datumski meji, približno na pol poti med Novo Zelandijo in Južno Ameriko, živi 110 tisoč ljudi, 87-letni kralj in plemiške živine pa nadzorujejo kar 21 od 30 sedežev v parlamentu.

Aktualni italijanski premier bi kot italijanski medijski absolutist bil verjetno tudi kompetenten sogovornik glede trenutne politične debate, ki se odvija okrog zakona o RTV Slovenija in prihajajočega referenduma o tem zakonu. Svoja stališča do omenjenega referenduma je danes na tiskovni konferenci predstavila tudi Liberalna akademija, za vaš najljubši radio pa jih je strnil njen sekretar Božidar Flajšman.

///////////////////////////////////////////

Za konec smo še povprašali, kakšni so nadaljnji predreferendumski načrti Liberalne akademije?

///////////////////////////////////////////

Berlusconi je znan, da njegova vlada ne ljubi delavcev, saj je recimo prepovedala stavke vsem delavcem v transportu. Podobno mačehovska je še vedno tudi naša oblast, kar se tiče invalidov. Ti se pri zaposlovanju zaradi svoje invalidnosti soočajo z mnogimi preglavicami. Z namenom izboljšanja zaposlitvenih možnosti invalidov je Društvo študentov invalidov Slovenije s tujimi partnerji izvedlo projekt Co-Guide. O projektu je spregovorila vodja pisarne Društva študentov invalidov v Mariboru, Alenka Bera.

///////////////////////////////////////////

Kako pa pričakujejo, da bo projekt konkretno pripomogel k izboljšanju zaposlitvenih razmer za invalide?

///////////////////////////////////////////


Komentarji
komentiraj >>