Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
KROFF vas gleda (2492 bralcev)
Četrtek, 8. 9. 2005
BlazR



Evropski notranjiki in pravosodniki hočejo prav to!
- Straw pravi, da Turčija mora v EU
- Juščenko zanika obtožbe
- ZDA si želijo NATO-ve pomoči
- Italija odjebala že tretjega domnevnega skrajneža
- Avstralija bi zaostrila protiteroristično zakonodajo
- evropski notranji ministri bi radi nadzorovali telekomunikacije
- naš minister Mate pa pravi, da morajo še oceniti stroške


Ne glede na to, koliko imajo razne krščanske struje in drugi ksenofobi proti vstopu večinsko muslimanske Turčije v Evropsko unijo, se morajo pogajanja za njen vstop začeti prihodnji mesec. Tako je izjavil zunanji minister Evropski uniji predsedujoče Velike Britanije Jack Straw. In to ne glede na turško nepriznavanje Cipra. Bogve, kakšne skrite adute ima Turčija.

Vsekakor pa bi kakšni skriti aduti koristili ukrajinskemu predsedniku Viktorju Juščenku, ki se mu trenutno močno tresejo tla pod nogami. Potem ko je odstavil vlado pod vodstvom Julije Timošenko, je na obtožbe na račun vlade, ki jih je izrekel vodja njegovega kabineta Oleksandr Zinčenko, zabrusil, da so neutemeljene.

Komaj utemeljene pa se zdijo prošnje najbogatejše države na svetu - Združenih držav Amerike, da jim pri prevozu evropske pomoči po orkanu Katrina na pomoč priskoči NATO. Kako zmorejo ZDA voditi pregrešno drago vojno v Iraku, hkrati pa imajo težave pri varovanju domačega terena, ni znano, je pa znano, so v Bruslju na njihovo prošnjo že začeli pripravljati načrte za NATO-vo pomoč.

V vojni proti terorizmu je italijansko gostoljubje ta teden izgubil že tretji osebek. Tokrat gre za tunizijskega državljana Saida Fajsala, ki ga sumijo, da se udejstvuje v skrajnih islamističnih celicah, ki kolovratijo po severu Italije.

Pravzaprav ima Fajsal še srečo, da ne živi v Avstraliji, kjer je njihov desničarsko zarobljeni premier John Howard predlagal nove protiteroristične zakone, po katerih bi policija osumljence brez obtožnice pridrževala do 14 dni. Spodbujanje nasilja bi bilo po novem kaznivo dejanje, puščanje prtljage brez nadzora na letališčih pa prekršek.

Prvi britanski policaj Charles Clarke pa je v kvazi-protiterorističenm duhu na neformalnem zasedanju notranjih in pravosodnih ministrov Evropske unije v Newcastlu zaropotal o zadrževanju telekomunikacijskih podatkov. Po njegovem bi se morali o tem perečem vprašanju čimprej dogovoriti, saj gre za ključen korak v preganjajnu terorističnih nepridipravov.

Naš prvi miličnik Dragutin Mate se je na omenjenem srečanju izvil, da je treba še ugotoviti, kolikšne stroške bi hramba omenjenih podatkov predstavljala za slovenske telekomunikatorje.


Komentarji
komentiraj >>