Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Opozicijski KROFF (2616 bralcev)
Petek, 16. 9. 2005
Anja S



Nepalski novinarji za svobodo govora ... Italija bo umaknila vojake iz Iraka ...

... glasovanje Jurija Jehanurova za novega ukrajinskega premiera ...

... opozicija v Makedoniji zahteva predčasne volitve ...

... Evropska unija zahteva turško priznanje Cipra ...

... v Nepalu aretiranih 87 novinarjev ...

... odkrili novo množično grobišče žrtev srebreniškega pokola ...
Italija bo iz Iraka umaknila dodaten del svojih vojakov. Potem ko se jih je avgusta vrnilo tristo, je tam nameščenih še dva tisoč devetsto vojakov. Sicer umika zaradi groženj skrajnežev ne bodo pospeševali, prav tako pa tudi ne bodo vključevali več novih vojakov v operacije v Bagdadu.

Približno deset tisoč privržencev makedonske opozicije je pred sedežem vlade v Skopju protestiralo in zahtevalo predčasne volitve. Opozicijske stranke vladno koalicijo socialdemokratskega premiera Vlada Bučkovskega krivijo za slabo gospodarsko stanje v državi in nizek življenski standard.

Po razpuščeni vladi odhajajoče premierke Julije Timošenko bo ukrajinski parlament v torek glasoval o imenovanju Jurija Jehanurova za novega premiera. Jehanurov mora dobiti večino glasov poslancev, kar znaša 226 od skupno štiristo petdesetih, štirideset poslancev bivše vladajoče stranke in dvajset socialdemokratov pa je že napovedalo zavrnitev kandidature.

Turčija še vedno zavrača priznanje Cipra in zanika to kot pogoj začetka pristopnih pogajanj k Evropski uniji tretjega oktobra. Turčija je sicer podpisala protokol o širitvi sporazuma o carinski uniji iz Ankare, vendar Evropa zahteva normalizacijo odnosov z vsemi članicami, kar pomeni tudi s Ciprom. Evropska unija že pripravlja svojo protiizjavo turški interpretaciji pogojev.

V Nepalu pa obstaja samo ena interpretacija, kraljeva. Policija je aretirala 87 novinarjev, ki so se zbrali na miroljubnem protestnem shodu v prestolnici Katmandu, da bi nasprotovali omejitvam svobode tiska in nadlegovanju ter aretacijam novinarjev. Odkar je kralj Gyanendra na začetku februarja letos razpustil vlado in prevzel absolutno oblast, je obenem prepoved al tudi vsakršno kritiko kralja, vlade ali vladnih služb.

Na severovzhodu Bosne in Hercegovine so odkrili novo množično grobišče žrtev pokola v Srebrenici iz leta 1995. V grobišču v vasi Liplje naj bi se nahajli posmrtni ostanki več deset ljudi.


Komentarji
komentiraj >>