Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Bad haircut OFF (2757 bralcev)
Torek, 4. 10. 2005
Buc



Grda sem bila, grda sem, grda bom, neglede na frizuro!
... nekdanjemu vodji republikancev grozi dosmrtna ječa ...

... obtoženi bombaš z Balija obrnil ploščo? ...

... ploščo obrnila tudi Del Pontejeva; Hrvaška in Turčija začeli pristopna pogajanja z Evropsko unijo ...

... v državi New York spolne zločince namesto na prostost pošiljajo v psihiatrične bolnice ...

OFF NAPOVEDNIK

V Nemčiji ne vre le na političnem prizorišču. Zavrelo je tudi frizerjema, ki se prepirata, kdo je bolj zaslužen za spremembo zunanjosti Angele Merkel.

Merklova je slog svoje frizure zamenjala tik pred volitvami, Udo Walz in Martina Acht pa oba trdita, da sta prav ona zaslužna za preobrazbo. Achtova pravi, da je Merklova k njej prišla po nasvet že februarja letos, od takrat naprej pa je njena podoba popolnoma drugačna, saj naj bi bila Merklova videti bolj ženstvena. Eden najbolj znanih nemških frizerjev Udo Walz pa trdi, da z Merklovo že dolgo sodeluje ter da se pri njem oglasi vsake štiri tedne. Walz je še dejal, da sušenje las Angeli Merkel še ne pomeni, da jo je Achtova tudi postrigla.

Za Walza to ni prvi frizerski škandal. Znan je namreč postal že leta 2002, ko je pričal proti nemški tiskovni agenciji, ki je Gerharda Schroederja obtožila, da si je prebarval lase na črno. Walz je na sodišču povedal, da ima Schroeder le nekaj sivih las, ki pa so vidni le od blizu. A vrnimo se k aktualnemu sporu. Če bi frizerja za trenutek prenehala prepir, bi opazila, da Angela Merkel še vedno izgleda togo. Svetovali bi ji, naj si enostavno poišče tretjega frizerja.

Poslušate frizerski OFF program Radia Študent!

OFF PROGRAM

Administracija guvernerja zvezne države New York Georgea Patakija že od polovice septembra mimo sodišč spolne zločince po izteku njihovih zapornih kazni pošilja v bolnišnice za duševne bolezni. Pataki se zavzema, da bi se New York pridružil 19-im zveznim državam, ki imajo tako imenovane zakone o civilnem pridržanju. Zato vsako leto predlaga zakon, po katerem bi vse obsojence zaradi spolnih zločinov pred iztekom zaporne kazni pregledali psihoanalitiki in ugotovili, ali so še vedno nevarni za okolico. Newyorški senat z republikansko večino je predlog vsako leto potrdil, vendar pa mu kljubuje predstavniški dom z demokratsko večino.

Teksaška velika porota je proti odstopljenemu vodji republikancev v predstavniškem domu ameriškega kongresa Tomu DeLayju izdala novo obtožnico, tokrat zaradi pranja denarja. Tožilec bo skušal dokazati, da je DeLay leta 2002 sodeloval pri zbiranju korporacijskih donacij za volilne kampanje teksaških kongresniških kandidatov, kar v tej ameriški zvezni državi ni dovoljeno. Denar od podjetij naj bi se nakazoval v Washington na nacionalni sedež republikanske stranke, odkoder naj bi bil opran zopet nakazan posameznim teksaškim kandidatom. DeLayu za posrečeno finančno mahinacijo grozi dosmrtna ječa.
Precej krajšo zaporno kazen pa zaradi vpletenosti v napade na Baliju leta 2002 že prestaja duhovni vodja skupine Džamaja Islamija Abu Bakar Bašir. Baširju očitno ni po godu, da njegove napade nekdo kopira, saj je sobotne eksplozije, v katerih je bilo ubitih 22 ljudi, ostro obsodil. "Močno obsojam bombne napade iz kakršnegakoli razloga na miroljubnih krajih, vključno z Balijem, v katerih so bili nedvomno žrtvovani nedolžni ljudje," je v izjavi za javnost zapisal Bašir. Zanimiva sprememba stališč, ni kaj.

Stališče je spremenila tudi Carla del Ponte. Še prejšnji teden je v Zagrebu Sanaderju, Mesiču in ostalim kompanjonom brala levite, ponoči pa je na zasedanju zunanjim ministrom Evropske unije predala poročilo, v katerem piše, da Hrvaška v primeru Gotovina popolnoma sodeluje s sodiščem. Tako je naši južni sosedi prižgala zeleno luč za začetek pogajanj o pristopu k Uniji. Dodajmo še, da je po štirih desetletjih težkih muk Evropska unija začela pristopna pogajanja tudi s Turčijo.

Za muslimane v Turčiji in drugod po svetu se z današnjim dnem začenja ramadan. O svetem mesecu nam je v poslanici več povedal Mehmet Porić, predstavnik Islamske skupnosti v Sloveniji:

/////////////////////////////////////////////////////////////

Sodelavci Aktualnopolitične redakcije ob tej priliki vsem muslimankam in muslimanom želimo “Ramazan šerif mubarek olsun”. Judom po svetu pa vse naj za “Roš hašano”, judovsko Novo leto. Mineva namreč natanko 5766 let od stvarjenja Adama in Eve. Torej: “Lešana tova tikatej veteihtajm”. Po naše: “Bodite zapisani in posvečeni dobremu novemu letu”.





Komentarji
komentiraj >>