Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
RESNIČEN OFF (3281 bralcev)
Sreda, 19. 10. 2005
Anja



begunci v Maroku
... začetek sojenja Sadamu Huseinu ...
... heroji iz skladišča Policijske uprave Celje odnesli 350 sadik konoplje ...
... Združeni narodi zahtevajo dostop do maroških imigrantskih kampov ...
... ptičja gripa viša dobičke famacevtskih družb ...

Medtem ko širom Slovenije poleg raznih jesenskih viroz razsaja vedno bolj nalezljiv virus, ki so ga na POP TV-ju krstili za prvi interaktivni resničnostni šov BAR, so drugje v Evropi prve porodne krče takšnih medijskih konstruktov že preživeli. Na Nizozemskem so tako v čaranju kvazirealnosti stopili drzni korak naprej. V torek se je v studiu komercialne televizijske hiše Talpa rodila deklica Jocelyn Savanna. Njena mamica Tanja je zvezda v tamkajšnjem resničnostnem šovu Big Brother. Mesto v oddaji pa si je prislužila prav s svojo nosečnostjo, saj so producenti namerno iskali žensko, ki bi »rejtinge« Big Brotherju dvignila s porodom v živo.

S kančkom pameti se v vsej zadevi pretenciozno ponaša holandsko Ministrstvo za delo. To je odločilo, da mora novorojenka obdržati svojo intimnost, oziroma kar je od nje ostalo, zato jo bodo kamere lahko snemale le osem dni dve uri na dan. Kako bodo strukture oblasti na ta način pomagale dojenčku ohraniti intimnost, pa nam ni jasno.

Poslušate kruto resnični OFF PROGRAM Radia Študent!

Maščevanja željna zahodna javnost slavi. V strogo varovanem delu Bagadada se začenja sojenje poosebljenemu demonu Sadamu Huseinu in njegovim sedmim tesnim sodelavcem. Čeprav je proces javen, sta bili identiteta sodnikov in ura pričetka sojenja iz varnostnih razlogov vse do začetka procesa strogo varovana skrivnost. Sadamu in njegovim sotrpinom bodo za zdaj sodili le za en zločin, za katerega so zaključili preiskavo: pokol 143-ih prebivalcev šiitske vasi Dudžail leta 1982. Kraj in prebivalci so se Huseineu zamerili, ker je bil tam tarča atentatorskega napada. Če bo nekdanji iraški vodja spoznan za krivega, mu grozi smrt z obešenjem, ki je očitno v novo zasajeni demokraciji še vedno legitimna kazen. Drugih enajst obtožb, ki še bremenijo Huseina, je tako brezpredmetno omenjati.
Nemirna in razklana iraška javnost je danes še bolj polarizirana. Medtem ko so v vasi Dudžail prebivalci na protestu za nekdanjega predsednika in krvnika zahtevali smrtno kazen, so Huseinu v domačem mestu Tikrit ljudje na shodu izražali podporo.
Vedno inovativni Izralci so se domislili, da bi palestinskim vozilom trajno prepovedali uporabo nekaterih cest na Zahodnem bregu. Po njih bi se tako lahko vozila le izraelska vozila. Seveda izbrani narod svoj načrt upravičuje z dobro namero povečevanja varnosti izraelskih prebivalcev Zahodnega brega.

Nacionalna varnost pa je nekaj, kar bega tudi ameriškega obrambnega sekretarja Donalda Rumsfelda. Njemu spanec krati Kitajska, ki mu o svojih nakupih orožja ne poroča redno. Zato Donald vedno močnejšo tekmico poziva, naj bo glede svojega oboroževanja odkrita. Njegov kitajski kolega je zanikal, da bi Peking v svojem obrambnem proračunu prodajal nižje številke od dejanskih, izdatki za obrambo pa naj bi po njegovih besedah znašali 30 milijard dolarjev. Po podatkih Pentagona pa naj bi Kitajska v letošnjem letu za militantna sredstva namenila 90 milijard ameriških zelencev.
O zelencih pa bo tekla beseda v okviru Svetovne trgovinske organizacije v Ženevi, kjer se bodo nadaljevala pogajanja o kmetijskih subvencijah. Evropski komisar za trgovino je pretekli teden izdal ponudbo, da bi Unija za 70 odstotkov znižala zgornjo mejo za določene kmetijske subvencije ter za 50 odstotkov za določene carinske tarife. Dogovor o subvencijah je ključen za nadaljnjo liberalizacijo svetovne trgovine in siromašenje tretjega sveta.
Iz sveta, ki ga tepejo odločitve Svetovne trgovinske organizacije, pa prihaja vest o nevzdržnih razmerah v maroških imigrantskih kampih. Združeni narodi trdijo, da Maroko krši mednarodno pravo, ker ne dovoli, da bi zunanji opazovalci lahko vstopili v kampe, kjer naj bi bili prosilci za azil. Neuradno se govori, da naj bi več kot 1000 afriških beguncev maroške oblasti sredi puščave pustile brez vode in hrane.
Novinar BBC-ja je poročal iz kampa, ki se nahaja 700 kilometrov iz Rabata in kamor so maroške oblasti vtaknile le imigrante, ne pa tudi prosilcev za azil. Nekateri od beguncev so novinarju povedali, da so legalno delali v Casablanci ali Rabatu, ko so jih maroške oblasti vklenile ter odpeljale v puščavo ter jih tam pustile brez vode. Maroko, zadnja trdnjava pred beguncev otepajočo se Evropo, zanika, da bi kršil človekove pravice.
Evropo pa poleg strahu pred imigranti preveva tudi strah pred ptičjo gripo. Paranoidni potencialni bolniki tako pridno praznijo police lekarn. Najbolj se prodaja zdravilo Tamiflu, ki ga proizvaja švicarska firma Roche. Prodaja zdravila se je v primerjavi s prejšnjim letom podvojila, podjetje pa komajda dohaja potrebe trga. Roche trenutno proizvaja zdravilo, ki najbolj učinkovito zdravi bolezen, ki je do sedaj pokončala le 60 ljudi, na trinajstih krajih po svetu, na leto pa po lekarnah pošljejo 100 milijonov kapsul. Ni odveč dodati, da so dobički firme v zadnji treh mesecih narasli za kar 17 odstotkov.
Evropski center za nadzor in preprečevanje bolezni medtem sporoča, da je zaenkrat nevarnost, da bi se ljudje v Evropi okužili s ptičjo gripo, minimalna. Potrošniška ušesa so za takšna sporočila seveda gluha.
Slovenija je dobila nove heroje. Pogumneži so iz prostorov Policijske uprave Celje izmaknili kar 350 sadik konoplje. Celjska policija je bila tako kaznovana za svoje hvalisanje pretekli mesec, ko je večkrat poročala o odkitju nasadov ali pa zasegu sadik.
Več o za policijo neprijetnem pripetljaju pa direktor Policijske uprave Celje, Stanislav Veniger.
//////////////////////////////////////////////////////////

V domačiji pa še vedno vre sporna prodaja Mercatorjevih delnic in poteza koalicije, ki je v torek vložila zahtevo za ustanovitev preiskovalne komisije v zvezi z vsemi dosedanjimi prodajami deležev KAD-a in SOD-a v gospodarskih družbah. Več o tem boste lahko slišali prEcej v Tomaževem Neuromomentu.






Komentarji
komentiraj >>