Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Komu-kaj KROFF (2854 bralcev)
Sreda, 16. 11. 2005
BlazR



Američani Slovencem: ''Trst naj bo vaš, Internet je pa naš!''
- internet Združenim državam

- britanski državljan tudi

- pojasnila o frčoplanih CIE Kanarskim otokom in Norveški?

- Kosovu neodvisnost?

- mednarodni ugled Sloveniji? Najbrž ne...


Kljub nasprotovanju številnih držav je Združenim državam Amerike domala tik pred začetkom vrha Združenih narodov o internetu v Tunisu v Tuniziji uspelo doseči dogovor o ohranitvi svojega nadzora nad medmrežjem. Okrog 10 tisoč delegatov bo tako kljub vsemu razpravljalo o internetnih zadevah, vendar brez zavezujočih formalnih posledic.

Poleg interneta pa Ameri ohranjajo primat tudi v protiterorističnem cirkusu. Tako je britanski notranji minister Charles Clarke ubogljivo odredil izočitev terorizma obtoženega britanskega državljana Babarja Ahmada Združenim državam. Ahmadova družina napoveduje pritožbo.

Zato pa so bolj skeptični do ameriških protiterorističnih izvajanj na Kanarskih otokih in na Norveškem. Tako so kanarske lokalne oblasti od Madrida zahtevale pojasnilo v zvezi z domnevnim pristajanjem letal ameriške obveščevalne službe CIA na otočju. Zaradi pristajanja taistih frčoplanov na svojem ozemlju podobna pojasnila zahteva tudi Norveška vlada od ameriškega veleposlanika v Oslu.

Zadnje čase je močno aktualno zjasnjevanje glede prihodnosti Kosova. Srbski predsednik Boris Tadić predlaga decentralizacijo Kosova in oblikovanje albanske in srbske entitete. Politični analitik iz Prištine Shkelzen Maliqi je predlog označil za še bolj nevaren od resolucije o Kosovu, ki jo je predlagala srbska vlada. Vodja Demokratske stranke Kosova Hasim Taqi pa je izjavil, da na pogojno neodvisnost Kosova ne bodo pristali.

Podobno kot se v angažmaju glede Kosova zadnje čase odlikuje naš predsednik Janez Drnovšek, se naš zunanji pastir Dimitrij Rupel goni pri Organizaciji za varnost in sodelovanje v Evropi. Kljub temu, da gre za efektivno pretežno dekorativno organizacijo, so člani odbora Državnega zbora za zunanjo politiko umno ugotovili, da si je Slovenija v času predsedovanja OVSE povečala ugled in razpoznavnost v mednarodni skupnosti. Ja, valda!


Komentarji
komentiraj >>