Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
KROFF malo za in malo proteee (2544 bralcev)
Petek, 2. 12. 2005
BlazR



Mi smo za proteee!!!
- Potrč je proteeee

- evropski notranji ministri so za

- Mednarodna organizacija za migracije se boji

- azerbajdžanski poslanci pač ne

- belgijski poslanci pa so napredni


Poročali smo že, da so danes poslanci domačih provladnih strank podpisali pobudo za začetek postopka za spremembo ustave na področju sodstva, s katero bi odpravili avtomatski trajni mandat sodnikov. Na sporno pobudo se je zdaj odzval poslanec Socialnih demokratov Miran Potrč, ki je predlog označil za nedomišljen, nesprejemljiv in v nasprotju z dozdajšnjimi stališči pravne stroke. Potrč je tako v bistvu samo izpostavil očitno ogroženost ločitve oblasti in pravne države.

Poleg domačih obstajajo brihtne buče tudi na ravni Evropske unije. Evropska kasta notranjih ministrov je na današnjem zasedanju v Bruslju dosegla dogovor o skupnih pravilih za hranjenje telekomunikacijskih podatkov. Ministrski neprištevneži menijo, da gre za enega ključnih ukrepov v boju proti terorizmu. Zavoljo njihovih kapric bodo zdaj ponudniki telekomunikacijskih in internetnih storitev morali hraniti podatke o povezavah najmanj šest mesecev.

Bolj prištevni, čeprav z zamudo, so pri Mednarodni organizaciji za migracije. Ugotovili so, da kar 90 odstotkov šotorov, ki so jih razdelili po katastrofalnem oktobrskem potresu v Pakistanu, ni primernih za zoperstavljanje ostri himalajski zimi. Sneg pa že trka na šotorske plahte.

Za prištevne se imajo tudi novoizvoljeni azerbajdžanski poslanci, četudi jim poražena opozicija ne priznava legitimnosti zaradi sumov goljufanja na volitvah prejšnji mesec. Tako so se kljub bojkotu opozicije sestali na ustanovni seji in izvolili Ogtaja Asadova za prvega jebača parlamenta.

V kontrast politično sumljivemu Azerbajdžanu pa lahko postavimo belgijske poslance. Ti so sprejeli sporni predlog zakona, s katerim so istospolnim parom odprli pot do posvojitve otrok. Na napredni zakon se lahko v roku 60 dni podela zgornji dom parlamenta, zadnja beseda pa formalno pritiče poslanski zbornici.


Komentarji
komentiraj >>