Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Malopridni OFF (3079 bralcev)
Ponedeljek, 23. 1. 2006
BlazR



Obvezno čtivo za Bin Ladnovo bralno značko!
... ob bližajočih se palestinskih volitvah se izraelska vojska kulira, Islamski džihad pa repenči ...

... v Kartumu se začenja vrh Afriške unije ...

... Castro je popenil zaradi ameriških sporočil sredi Havane ...

... Drni je iz Bolivije odšibal v New York ...


OFF NAPOVEDNIK

Osama bin Laden bo lahko v svoj življenjepis poleg dežurnega sovražnika Združenih držav Amerike dopisal novo poklicno izkušnjo. Najbrž nehote, a vendarle, se je podal še v vode knjižnih promotorjev. V svojem zadnjem, četrtkovem nagovoru je citiral dotedaj jako obskurnega ameriškega levičarskega zgodovinarja in ga s tem izstrelil v orbito prodajnih megauspešnic.

Še v sredo pretekli teden je 72-letni washingtonski zgodovinar William Blum vedril nekje na zunanjih obronkih založniške industrije. Njegov knjižni umotvor z naslovom »Rouge State: A Guide to the World's Only Superpower« je tičal na obupnem 205.763-em mestu »bestsellerjev« največje spletne prodajalne knjig, Amazon. Danes, pičlih 5 dni kasneje, se že drenja v prvi deseterici.

Za uspeh je, kot rečeno, zaslužen Bin Laden, ki je svojo napoved novih napadov na Združene države in hkrati poziv k premirju podkrepil z naslednjimi besedami: »Če bo Bush nadaljeval s svojimi lažmi in zatiranjem, potem vam priporočam, da preberete knjigo Rogue State.« Bin Laden se je nato sklicujoč se na omenjeno knjigo pridušal, da bi, če bi bil predsednik Združenih držav, nemudoma prenehal z vmešavanjem v tuje zadeve.

Novopečenega knjižnega zvezdnika Bluma je nenadejan uspeh sprva presenetil in šokiral, a ga hkrati tudi zabava. Zaradi odobravajočih besed terorističnega superzvezdnika se ne zgraža. Še več. Odločno pravi, da se niti ne misli pretvarjati, da ga vse skupaj morda moti. Marsikdo bi pričakoval, da Al Kajdin žegen pomeni avtomatsko smrtno obsodbo s strani njenih nasprotnikov, a Blum pravi, da groženj zaenkrat še ni bilo. No, je pa očitno gospod vendarle postal rahlo previdnejši. Zloglasne napade enajstega septembra 2001 je sicer označil za razumljivo reakcijo na ameriško zunanjo politiko, vendar je v isti sapi boječe pribil, da to ne pomeni, da so upravičeni. Glede na to, da je Blum zgodovinar, mu naivno popreproščeno moralno sodbo prijazno spregledamo.

Poslušate malopridni OFF program Radia Študent!



OFF PROGRAM

Do domnevno malopridnih Palestincev pogosto zelo srborite izraelske sile so dobile navodilo, da do četrtka opolnoči zaradi sredinih palestinskih parlamentarnih volitev na Zahodnem bregu ne norijo z vojaškimi operacijami. Izjemoma lahko prekršijo to navodilo le v primeru večjih napadov, sicer pa ne smejo motiti poteka volitev. Akoravno utegne takšno navodilo vzbujati optimizem, pa se izraelska vojska že lahko obeta nekaterih izjem, ki bodo dovoljevale posredovanje. Zanje bo morda poskrbelo palestinsko gibanje Islamski džihad, ki je svoje privržence pozvalo, naj bližajoče se volitve popolnoma zahinavijo. Po mnenju Islamskega džihada je namreč nadaljevanje svete vojne edini način za dosego neodvisnosti.

Če za zgago v Izraelu uradne oblasti najpogosteje obtožujejo tako imenovane verske skrajneže, pa je na severnoameriški celini ravno obratno. Tam verski skrajneži na oblasti za zgago med drugimi pogosto krivijo tudi kubanskega ateističnega predsednika Fidela Castra. Resnici na ljubo so tokrat za zgago poskrbele Združene države. Te so na stavbo svoje misije v Havani projicirale svetlobne napise, med katerimi so bili tudi citati iz Univerzalne deklaracije človekovih pravic. Castro je popenil in dejal, da gre za ostudno provokacijo z namenom prekinitve odnosov s Kubo, Združene države pa pravijo, da zgolj želijo prebiti kubansko informacijsko blokado.

V sudanski prestolnici Kartum pa se bodo v kratkem spraševali, kaj storiti z nekdanjim malopridnim čadskim diktatorjem Hissenejem Habrejem. Seveda to ne bo edino pereče vprašanje. Na tamkajšnjem dvodnevnem šestem rednem vrhunskem zasedanju Afriške unije, ki združuje 53 afriških držav, bodo mleli še o proračunu organizacije in izboru naslednjega predsedujočega Afriški uniji. Še pred začetkom zasedanja pa je veliko prahu dvignil že sam izbor Sudana za gostitelja vrha, saj je država v hudi humanitarni in politični krizi.

Sudansko krizo, konkretneje tisto v pokrajini Darfur si je močno vzel k srcu tudi naš ezoterični ljubljeni vodja Janez Drnovšek. Drni je po nedeljski svečani zaprisegi novega predsednika Bolivije, Eva Moralesa, iz La Paza jadrno odfrčal v New York, kjer bo nadaljeval z masiranjem malopridnih svetovnih veljakov za naklonjenost reševanju darfurske krize. Kljub čudežni agilnosti po videzu sicer dokaj krhkega predsednika pa so iz njegovega urada lahko zaenkrat potrdili le pogovor za televizijo CNN.

Medtem ko naš predsednik agitira za reševanje humanitarne krize v Darfurju, pa naša malopridna vlada meni, da je iraško krizo najbolje zdraviti z orožjem. V ta namen se je odločila v Irak poslati štiri slovenske soldate, ki bodo pomagali delati zmedo, morda pa se nazaj vrnejo celo v črnem »pe-ve-ce-ju«. Vsi, ki se ne strinjajo s sodelovanjem z okupatorsko vojsko v Iraku, se lahko tako jutri, štiriindvajsetega prvega, udeležite protivojnega shoda z naslovom »Ne v mojem imenu«, ki se ima zgoditi ob 18-ih pred prostori obrambnega ministrstva. Pridite, da bodo vaše mame lahko ponosne!



Komentarji
komentiraj >>