Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
bojevti KRoff (2975 bralcev)
Sreda, 5. 4. 2006
Urh



pošten boj?
... v spopadih ob življenje pet turških vojakov ...

... pred sodiščem v Beogradu se začenja postopek zaradi nepravilnega ravnanja slovenske vojske v Holmecu ...

... Olmert je dobil zeleno luč za sestavo vlade ...

... EU proti enostranskim akcijam na bližnjem vzhodu ...

... Villepin ima še dva tedna časa ...
Ob življenje je bilo pet turških vojakov v boju z člani prepovedane Kurdske delavske stranke na jugovzhodu države. Ta stranka je začela boj za samoupravo in večje priznanje pravic kurdske manjšine leta 1984. Evropa, Združene države Amerike in Turčija pa štejejo Kurdsko delavsko stranko za teroristično organizacijo, čeprav Evropska unija pritiska na Turčijo za priznanje določenih kulturnih pravic Kurdom.

Pred sodiščem v Beogradu se je začel postopek zaradi umora treh vojakov nekdanje jugoslovanske vojske v slovenskem obmejnem mestu Holmec ob desetdnevnem boju za osamosvojitev Slovenije. Leta 1991 so namreč pripadniki slovenske teritorialne obrambe streljali na jugoslovanske vojake, ki so imeli dvignjene roke v zrak. V Haagu je šele po ogledu posnetka snemalca avstrijske televizije to priznal tudi nekdanji slovenski predsednik Milan Kučan.


Da bo svoj boj s Palestinci še naprej lahko bila izraelska vojska pa bo poskrbel predsednik Izraela Moše Kacav. Sestavo vlade bo zaupal predsedniku zmagovalne stranke Kadima, Ehudu Olmertu. Temu ne bo lahko, vsaj če želi imeti večinsko vlado, saj ima njegova stranka v 120 članskem knesetu 29 sedežev, zaenkrat pa ima sklenjen zgolj načelen dogovor o sodelovanju z 19 poslancev laburistične stranke.

Vojaških rešitev pri reševanju bližnjevzhodnih konfliktov ne podpira tudi Evropska unija. Njen predstavnik za zunanjo in varnostno politiko Javier Solana meni, da ima sicer stranka Hamas umazano zgodovino, ji je pa vseeno treba dopustiti prihodnost, če se je pripravljena zavzemati za mir. Prav tako upa, da bo Izrael izpeljal načrt umika iz nekaterih delov Zahodnega dela do leta 2010.

Lahko ni tudi francoskemu premieru Dominiqu de Villepinu. Bojeviti predstavniki študentskih organizacij in sindikatov so v parlament vložili zahtevo po razveljavitvi zakona o zaposlevanju mladih. Ultimatni datum za ukinitev spornega zakona so velikonočne počitnice, ki se začnejo sedemnajstega aprila.



Komentarji
komentiraj >>