Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
evropski KRoff (3003 bralcev)
Sreda, 12. 4. 2006
Urh



evropa!?
... pogajanja o kosovu tečejo prepočasi ...

... Turčija si prizadeva za čim hitrejši vstop v EU ...

... sprejet kompromisni zakon o zaposlovanju mladih ...

... Prodi ne dvomi v lastno zmago ...

... aktualna vlada kontrolira Delo ...
Posebni odposlanec Združenih Narodov Martti Ahtisaari meni, da pogajanja o statusu Kosova ne napredujejo zadostno. Za večjo učinkovitost pogajanj morajo balkanske države in entitete doseči večjo stabilnost, Evropska unija pa mora ohranjati perspektivo, da se bodo države na nestabilnem polotoku v kratkem času dejansko priključile Uniji.

Za vstop v Unijo si že dalj časa prizadeva Turčija kot prva neevropska Država. Turški zunanji minister Abdulah Guel pravi, da je njegova država trdno odločena pospešeno izpeljati reforme, ki so nujne za to, da se Turčija pridruži Evropi.
Seveda pa Turčija hkrati še vedno računa na pripravljenost držav članic in evropskih narodov, da se znebijo predsodkov proti muslimanom.

Zakon za prvo zaposlovanje mladih v Franciji, ki je bil v ponedeljek po večtedenskih protestih umaknjen, je pokazal, da tudi Evropska unija ni noben raj. Spodnji dom francoskega parlamenta je sprejel nov kompromisni zakon o zaposlovanju. Ta bo namenil finančno pomoč delodajalcem za vsakega zaposlenega do petindvajsetega leta starosti. Prvo leto 400 evrov mesečno, drugo pa 200. Kaj pa tretje leto?

Zmeda po italjanskih volitvah očitno ni pretresla Romana Prodija, ki je še vedno prepričan v zmago svoje levosredinske koalicije. Silviu Berlusconiu je tako že zagrozil, da bo nova vlada sprejela zakon o konfliktu interesov, s čimer bo kaznovala medijskega mogotca, ki ima interese prav vse povsod.

Izvršni odbor aktiva novinarjev Dela je zapisal, da več kot očitno vlada kontrolira Delo, saj sta predsednik uprave Danilo Slivnik in odgovorni urednik Peter Jančič zgolj podaljšani roki trenutne oblasti. Zadnja poteza v tej smeri je odstranitev urednika Sobotne priloge Ervina Hladnika Milharčiča. Po nekaterih informacijah ga bo zamenjal desničarski pisun Bernard Nežmah.


Komentarji
komentiraj >>