Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Anti-kraljevski KROFF! (2970 bralcev)
Četrtek, 18. 5. 2006
Erik



Strižemo!

... Predsednica Helsinškega monitorja Slovenija Neva Miklavčič Predan opozarja na zamolčane žrtve leta '91. ...

... Slovenska vojaka oktobra v Darfur ...

... Romano Prodi napovedal umik italijanske vojske iz Iraka ...

... Nepalski parlament pristrigel krila kralju ...

... Janez Drnovšek širi pozitvno energijo v Italijo ...
Predsednica Helsinškega monitorja Slovenija Neva Miklavčič Predan je na novinarski konferenci v Beogradu izjavila, da je bilo v Sloveniji leta enaindevetdeset več primerov Holmec in da je število ubitih in ranjenih vojakov večje od uradno navedenega. Na osnovi raziskovanj Helsinškega monitorja in pričevanj preživelih vojakov naj bi bilo žrtev za trideset do štirideset odstotkov več od uradno priznanih štiriinštirideset mrtvih ter 185 ranjenih. Prav tako opozarja na možnost pritiska Slovenije, da se primeri prikrijejo.

Tudi sledeča novica je tesno povezana s Slovenijo in njeno vojsko. Vlada je na današnji seji namreč odločila, da bo Slovenija v okviru opazovalne misije Evropske unije v zahodno sudansko pokrajino Darfur na pomoč poslala dva pripadnika Slovenske vojske. Oba bosta odšla na pot oktobra. Poleg tega je vlada odločila, da bo v okviru zveze NATO v Afganistan napotila do pet inštruktorjev Slovenske vojske. Apetiti se torej večajo.

Malce drugače razmišlja sveži italijanski premier Romano Prodi, ki je začel uresničevati svoje predvolilne obljube. Ni skrivnost, da je Prodi nasprotoval vojni v Iraku in udeležbi Italije v vojnih operacijah brez mandata Združenih narodov. Tako je v zgornjem domu parlamenta napovedal, da bo parlamentu predložil umik 2600 italijanskih vojakov iz Iraka, saj, kot pravi Prodi, vojna ni rešila varnostnega vprašanja. Vsem lepim besedam navkljub pa ni povedal kdaj naj bi se Italijani iz Iraka dejansko umaknili.

Nepalski parlament se je soglasno odločil, da je treba kralju pristriči krila. Tako je izglasoval ukinitev vrste kraljevih pooblastil. Kmalu bo moral tudi kralj začeti plačevati davke, izgubil pa bo še nadzor nad 90.000-glavo vojsko ter imuniteto pred pregonom. Resolucija tudi poziva k sekularizaciji države. Iz cele vrste nazivov državnih inštitucij se bo črtal pridevnik »kraljeva, kraljevi«. Vojska se bo recimo odslej imenovala zgolj nepalska vojska in ne več nepalska kraljeva vojska. Podobno resolucijo prilagojeno slovenskim razmeram bi radi doživeli tudi pri nas.

Za konec si privoščimo še malce pozitivne energije. Rimski časnik La Repubblica je objavil intervju z Janezom Drnovškom, v katerem je dal Janez pobudo za srečanje z novoizvoljenim italijanskim predsednikom Giorgiom Napolitanom. S tem naj bi - tako Drnovšek – obe državi simbolično zaprli strani zgodovine in odslej v duhu sodelovanja, razumevanja in vzajemnega spoštovanja gledali v prihodnost. Člani aktalno-politične redakcije vas prosimo za trenutek, da si obrišemo solze radosti.

S KROFF-om vam je zobe umazal Boris.


Komentarji
komentiraj >>