Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
vojaški kroff (2788 bralcev)
Četrtek, 25. 5. 2006
Urh



vojaški Kroff
... Benedikt XVI. bo obiskal Varšavo ...

... Kitajska je zanikala obtožbe ZDA o netransparentnem oboroževanju ...

... Grčijo in Turčijo še naprej pretresajo vojaški incidenti ...

... Afganistanski predsednik je obiskal mesto ameriškega napada v provici Kandahar ...

... stare dileme o slovenski polpretekli zgodovini se vlečejo naprej ...

Naslednik Janeza Pavla II. papež Benedikt XVI. je teden pred prihodom na Poljsko to državo pozval, naj odpravi komplekse, ki so nastali v komunistični preteklosti za železno zaveso. Med obiskom bo šel tudi v koncetracijsko taborišče Auschwitz, in sicer skozi glavna vrata brez spremstva, potem pa se bo sprehodil do bloka smrti, kjer ga bo čakal poljski predsednik Lech Kacynski.

Kitajska, ki ji Vatikan od komunistične revolucije naprej ni pretirano naklonjen, je zanikala trditve Pentagona, da izogibanje transparentnosti najobljudene nacije pri obroževanju pomeni vojaško grožnjo za Združene države Amerike. Kitajsko predstavništvo po lastnem mnenju izkorišča suvereniteto državnega prava, da si zagotovi zaščito pred morebitnim napadom drugih držav.

Če so odnosi med Vatikanov in Kitajsko še vedno mlačni, se dosti bolje ne razpleta med Grčijo in Turčijo. Vodstvi obeh držav sta po več vojaških zračnih incidentih nad Egejskim morjem vzpostavili rdeči telefon, ki bo povezoval njune zračne sile.
Zadnji izmed incidentov se je zgodil v torek, ko sta trčila lovca F-16 grške in turške vojske.

Incidentom se ni mogla izogniti vojska Združenih držav Amerike v zračnem napadu, ki se je zgodil v afganistanski provinci Kandahar. V ofenzivi je bilo ubitih najmanj osemdeset ljudi, med njimi nemalo civilistov. Provinco je obiskal afganistanski predsednik Hamid Karzaj, ki si je pred bogom obljubil, da ne bo miroval, dokler Afganistan ne bo postal mirna država.

Stare dileme okoli Boga in partizanov se še naprej premlevajo v Sloveniji, kjer so Socialni demokrati prejeli pismo poslanskega vodje Slovenske demokratske stranke Jožeta Tanka glede v nedoločeno prihodnost prestavljenega zakona o žrtvah vojnega nasilja iz druge svetovne vojne. Za vsebino pisma in mnenje o njem smo povprašali poslanca socialnih demokratov Mirana Potrča.
///////////////////////////////////////////////////////////


Komentarji
komentiraj >>