Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
referendumski kroff (2884 bralcev)
Sreda, 31. 5. 2006
Urh



poplava odcepitvenih referendumov?
...Črnogorski referendum je bil uradno potrjen, ideje o možnem referendumu v repupliki Srbski pa so bile ovržene ...

... od Moldavije bi se rada z referendumom odcepila pokrajina Pridnestrje ...

... Rusija bo še naprej dobavljala orožje Venezueli ...

... Talibani so ponoči udarili v afganistanski pokrajini Oruzgan ...

... predlog o prepovedi elektirčnih paralizatorjev za policijo je bil zavrnjen ...
Po neuradno uspelem referendumu v Črni gori, ki je bil pred dvema urama uradno potrjen, so se za referendum o odcepitvi Republike Srbske že zavzele tudi nekatere tamkajšnje stranke. Takšen scenarij pa je že zanikal premier republike Srbske Milodrag Dodik, saj Daytonski sporazum ne predvideva takšne možnosti za katerokoli od treh entitet Bosne in Hercegovine.

Referendum pa bi še pred septembrom radi razpisali v moldavski regiji Pridnestrje, je rezglasil predsednik samooklicane Pridnestrske republike, Igor Smirnov. Republika je enostransko razglasila samostojnost leta 1990, ker je Moldavija po razpadu Sovjetske Zveze za matičen jezik razglasila romunščino, medtem ko v tej pokrajini živi večinoma rusko govoreče prebivalstvo. Leta 1992 je zaradi enostranske odcepitve prišlo celo do spopadov, ki jih je s silo pomirila tem še vedno prisotna ruska vojska.

Združene države Amerike pa so se ogradile od Venezuele in ji nehale prodajati orožje, ker naj ta ne bi dovolj evidentno sodelovala v boju proti terorizmu. Venezuela se sicer od Amerike ni ogradila, saj ji še vedno izvaža nafto, je pa južnoameriški državi na pomoč priskočila Rusija. Slednja jim je aprila dobavila tri vojaške helikopterje, sedaj pa jim namerava prodati še 100.000 pušk serije Kalashnikov.

Talibani, ki jih je še pred leti z orožjem za boj proti Sovjetom polnila Amerika, so v južni afganistanski provinci Oruzgan, kjer je avtoriteta iz vedno bolj načetega Kabula šibka, ponoči zasedli glavno policijsko postajo in poslopje lokalne vlade. Omenjena objekta naj bi talibani pol dneva po prevzemu sicer zapustili, a okraj ostaja nikogaršna zemlja, policijske enote pa čakajo na okrepitve mednarodnih sil.

Predstavniki naše vlade so v državnem zboru zavrnili predlog poslanca Liberalne demokracije Slovenije Marka Pavlihe o prepovedi električnih paralizatorjev za policijo. Električni paralizatorji se bodo znašli v rokah policistov menda tudi zato, da se bodo lažje izognili uporabi pištole. Sprašujemo se, kolikokrat pa možje v plavem v Sloveniji uporabijo strelno orožje na terenu?


Komentarji
komentiraj >>