Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
antiduhovni OFF (3810 bralcev)
Sreda, 7. 6. 2006
Urh



antiduhovno
... Italijani bodo do konca leta umaknili vse vojake iz Iraka ...

... Rusija ni zadovoljna z morebitnim vstopom Ukrajine v zvezo NATO ...

... brazilski kmetovalci brez posestev so napadli kongresno stavbo v prestolnici ...

... Izrael je z letali napadel vadbišče palestinske skupine Odbori ljudskega odpora ...

OFF napovednik

Raziskave, takšne ali drugačne, bi naj skoraj vsak dan potrjevale nove pozitivne ugotovitve, še posebej kar se tiče bolezni. Tako je podobno kot slovenski predsednik Janez Drnovšek tudi psiholog Lorenz Cohen na univerzi v Teksasu dejal, da so ženske, ki imajo raka na dojki in se udeležujejo vaj iz joge, na splošno boljšega počutja kot pa tiste, ki imajo isto bolezen in se vaj iz joge ne udeležujejo. To študijo je Cohen predstavil na zdravniški konferenci ameriškega združenja za klinično onkologijo v Atlanti.

Seveda pa ne smete pomisliti, da joga slučajno pomaga samo pri raku na dojkah. Joga pomaga kjerkoli, če ste na primer depresivni, morda preveč impulzivni ali pa pretirano senzitivni. In menda potem sploh ne umreš, ampak se tvoja duša odseli v duhovni raj, kjer kramlja s somišljeniki oziroma se preseli v drugo telo.

Newagerske navlake kot izgleda ne bo in ne bo konec. Oprijemajo se je tako predsedniki kot znanstveniki, da potešijo svoje bolečine ali pa zanimanje. In vedno se nanje kot na magnet priključi na tisoče ‘žrtev’, željnjih odrešitve, ki je niso našli v krščanstvu oziroma v kakšni drugi religiji.
In na koncu vsa ta religizna spoznanja izgledajo neverjetno podobno. Tekmujejo lahko samo v eni stavi, v izkazovanju čim večje sentimentalne dobrote, ki se je bodo s čudežno energijo navzeli drugi in svet bo lep. Pa kaj še!

OFF program

Religiozni in politični konflikti očitno še dolgo ne bodo zapustili Izraela in Palestine. Tako je izraelska vojska z letali napadla vadbišče, na katerem bi naj vadila palestinska skupina Odbori ljudskega odpora. Bombe, ki so jih izstrelile, so bile očitno bolj pametne od ameriških, saj ni bilo niti mrtvih niti ranjenih, ampka samo gmotna škoda. Vladajoča palestninska stranka Hamas meni, da bo to le še povečalo konflikte in nasilje, medtem ko Tel Aviv Hamasu očita, da je sodeloval v raketnih napadih na izraelska obmejna mesta. Za te napade naj bi prevzemali odgovornost člani Odbora ljudskega odpora.

Odnosi med 'bratskima narodoma' iz sovjetskih časov Ukrajino in Rusijio se znajo poslabšati. Poslanci bivše vzhodne velesile so se v parlamentu namreč odločili, da je težnja ukrajine k vstopu v severnoatlantsko zvezo neupravičena in utegne poslabšati odnose med državama. Razlog je predvsem v pomikanju geopolitičnih mej, ki bi jih vstop Ukrajine in Gruzije v NATO prinesel, posledično pa tudi v izgubi dela moči, ki ga je Rusija v regiji imela dosedaj. Povejmo še, da Ukrajina za konec meseca že načrtuje vojaške vaje z Združenimi državami Amerike.

Več o slednjih nam je povedala redna dopisovalka Lidija Poljaček.

///////////////////////////////////////////////////////////

Več tisoč kmetovalcev brez zemlje v Južni Ameriki, natančneje v Braziliji, je napadlo kongresno stavbo v glavnem mestu Brazilu. Zahtevajo predvsem pospešitev zemeljske reforme, saj imajo veliko zemlje v lasti veleposestniki, medtem ko veliko ljudi nima v lasti nič, da bi se preživljalo. Policija je med napadom na kongresno stavbo aretirala več kot 500 ljudi, najmanj petindvajset aktivistov pa je bilo med posegom policajev poškodovanih. Vseeno pa se je dvema aktivistoma uspelo prebiti do sejne sobe, kjer je potekala parlamentarna seja.

Nasilju v Iraku, ki ga je zagovarjala prejšnja italijanska vladajoča garnitura pod Berlusconijem, se bo odpovedal italijanski zunanji minister Massimo D'Alema. Slednji je povedal, da bo Italija do konca leta umaknila vse svoje vojaške pripadnike iz Iraka. Do sedaj je bilo v Iraku 2700 italijanskih vojakov, 32 pa jih je tam tudi izgubilo življenje. D'Alema je v Bagdad prispel dva dni po napadu na italijanski konvoj, kjer je bil ubit en vojak, štirje pa so bili ranjeni.

Nepalski premier Girija Prasad Koirala, ki je mesto zasedel po uporih, ki so kralja Gyanenedro prisilili v parlamentarno demokracijo, se prvič mudi na uradnih obiskih v tujini, natančneje v Indiji. Tam se je srečal z indijskim premierom Manmohanom Singhom. Delfi je med drugim glavni donator Nepalu, ki se po dolgih uporih in nasilju skuša izvleči iz ekonomske in državljanske krize. Koirala od obiska pričakuje, da se bodo indijske subvencije v prihodnje še povečale.

Sovraštvo, kakršnega ga je gojila maoistična stranka v Nepalu do kralja, pa ne pojenja v nigerijskem Gibanju za osvoboditev do tamkajšnjih oblasti, ki jim očitajo kapitalistično izkoriščanje ljudstva s prodajo naftnih rafinerij multikorporacijam. Tako so pripadniki gibanja v spopadu na naftnem polju ubili pet vojakov in ugrabili pet Južnih Korejcev, ki so tam zaposleni. Ubrabitve jim služijo predvsem za pogajanja z vlado, čeprav bo slednja zaradi smrtnih izidov vojakov verjetno ravnala brezkompromisno.

Brezkompromisno se vede kitajska vlada, ki je s cenzuro začasno blokirala dostop do mednarodne različiče Googla lastnim prebivalcem. Cenzura je bila pričakovana, saj so v zadnjem času imeli na Pekingu težave z dostopom do Googla.
Google je poleg Yahooja in Microsoftovega iskalnika MSN z vstopom na kitajski trg privolil v cenzuro, kar pomeni, da imajo državljani najbolj obljudene dežele na svetu dostop samo do tako imenovane cenzurirane kitajske verzije Googla.

Pretirani svobodi prav tako ni naklonjena turška vlada, ki je sprožila pravni postopek proti kolumnistki Perihani Magden, ki je napisala, da obvezna petnajstmesečna vojaška rekrutacija krši temeljne človeške pravice, če ima rekrut zavestne razloge, da vojaškega roka ne opravi. Turška vlada meni, da s takšnim pisanjem vzbuja nelojalnost in upor državi polmeseca, kar je protizakonito. V primeru obsodbe jo čakajo tri leta zapora. Evropska unija se je že odzvala na proces, ker ta krši temeljno pravico do svobode govora.

Evropsko unijo in Združene narode pa opazarjajo na slabe razmere Srbi na Kosovu. Nasilje je terjalo življenje enega Srba, še dva pa sta bila poškodovana. Mednarodna skupnost glede tega ni ukrenila nič, zato so se odločili, da z Združenimi narodi prekinejo stike, dokler ne ujamejo napadalcev. Prav tako pozivajo vse Srbe, ki delajo v javnih institucijah na Kosovu, naj plače jamljejo naravnost iz Beograda in ne od institucij, za katere delajo.

Ekipa Radia študent zelo obžaluje, da se ni udeležila mednarodnega ocenjevanja vin in žganih pijač, na katerem so najbolj slastne in omamljajoče pijače dobile naziv svetovni šampion. Še posebej bi radi čestitali zmagovalnim pijačam, ki so postale svetovni šampioni in tudi drugim, ki so se udeležile tekmovanja, kajti važno je sodelovanje. Zagotovo se bomo dogodka udeležili naslednje leto, da nam bo dal energijo za nove politično nekorektne podvige.




Komentarji
komentiraj >>