Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Kroff organizacij (2747 bralcev)
Četrtek, 6. 7. 2006
Urh



organizacijsko
... Bosna in Hercegovina bo imela federalno vojsko ...

... Hrvaška podpora NATU se zmanjšuje ...

... kitajski pogajalec za jedrska vprašanja gre v Pjongjang ...

... Svet Združenih narodov za človekove pravice je obsodil akcije izraelske vojske ...

... Slovenijo je spet kaznoval Strasbourg, a za nepomembne stvari ...
Predsedstvo Bosne in Hercegovine se je odločilo, da bo imela bivša republika ranjke Juge enotno vojsko. Se pravi, da bodo v njej prisotni vojaki iz vseh treh entitet - Srbske, Hrvaške in Bošnjaške. Do tega koraka je kljub nezedinjenosti entitet prišlo zato, ker je skupna vojska eden od temelnjih pogojev za vstop Bosne in Hercegovine v zvezo NATO. Mimogrede, vojska bo vsebovala deset tisoč poklicnih vojakov, tisoč civilnih uslužbencev in pet tisoč rezervistov.

Zvezi NATO pa so vedno manj naklonjeni hrvaški državljani. Predsednik vlade Ivo Sanader, ki se je srečal z generalnim sekretarjem zveze NATO Jaapom Schefferjem meni, da je temu tako zato, ker ljudje enačijo NATO z napadom na Irak.

Glavni kitajski pogajalec za jedrska vprašanja Wu Dawei se bo odpravil v Severno Korejo in poskušal umiriti razvnete strasti. V Pjongjang bo prispel s kitajsko delegacijo 'dobre volje', ki jo bo vodil namestnik premiera Hui Liangyu. To bo prvi obisk Severne Koreje predstavnika iz šestranske pogajalske skupine, odkar je slednja z Pjongjangom pogajanja prekinila.

Končno je Svet združenih narodov sprejel predlog resolucije, s katero je obsodil vojaške akcije izraelske vojske na območju Gaze. Zanimivo je, da je predlogu resolucije nasprotovala večina zahodnih držav, če pa mu že niso nasprotovale, so se pa glasovanja vzdržale. Kakšno moč ima, če sploh kakšno, novoustanovljeni organ Združenih narodov za varstvo človekovih pravic, bomo videli kmalu. Med popoldanskimi bombandiranji je v Gazi življenje izgubilo najmanj devet Palestincev, več deset pa jih je ranjenih.

Slovenijo pa je spet kaznovalo Evropsko sodišče za človekove pravice v Strasbourgu. A namesto, da bi jo Evropsko sodišče kaznovalo zaradi izbrisa 18.305 ljudi iz registra, jo je Strasbourg okaral zato, ker je imela predolge sodne postopke pri šestih slovenskih državljanih, sedaj pa mora vsakemu izplačati 4800 evrov. Zares bizarno.


Komentarji
komentiraj >>