Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
migracijski kroof (3300 bralcev)
Četrtek, 13. 7. 2006
Urh




... libanonski uporniki so izstrelili sedem raket na sever Izraela ...

... še ena obsodba bošnjaškega vojaka v Bosni in Hercegovini ...

... Evropska unija bo morda obnovila pogajanja s Srbijo, tudi če slednja ne bo uspela aretirati Mladića ...

... še strožji nadzor Evrope nad prebegi iz Afrike ...

... Bush, Bush, Bush ...
Po izraelskem obleganju južnega Libanona, so libanonski uporniki na sever Izraela izstrelili sedem raket. Očitno smo na pragu bližnjevzhodne regionalne vojne, česar se bojijo Združene države Amerike, ki še vedno neomajno podpirajo Izrael, medtem ko so se nekateri predstavniki Evropske Unije že zoperstavili Izraelskim akcijam v Palestini in Libanonu.

Samir Bejtič, nekdanji pripadnik vojske bosanskih muslimanov bo šel za štirinajst let za zapahe zaradi zločinov nad srbi, ki jih je zagrešil v zadnji balkanski vojni. Pod okriljem Desete gorske brigade je Bajtič med letoma 1992 in 1995 umoril osem srbov, medtem ko je celotna brigada odgovorna za dvajset umorov. Največje vojaške ribe iz srbske strani pa še vedno išče policija.

Ravno o posledicah neizročitve generala Ratka Mladića za Srbijo pa ponovno razmišljajo v Evropski Uniji. Kot vemo, je Unija maja prekinila stabilizacijsko-pridruževalna pogajanja, ker Srbija ni uspela izročiti Mladića. A kaže, da bo Unija popustila, saj je pripravljena pogajanja nadaljevati tudi če Beograd ne bo aretiral Mladića, ampak bo z akcijskimi načrti dokazal polno sodelovanje s Haagom. Očitno se Evropa boji, da v kolikor na bo popustila, utegnejo v Srbiji priti na oblast Šešljevi Radikali.

Evropo je zelo očitno strah pribežnikov iz Afrike. Zaradi tega bodo sedaj poleg visokih zidov, ki 'varujejo' njeno zemljo pred pribežniki, evropske ladje patruljirale na zahodni obali črne celine, da se slučajno ne bi kakšen Afričan prebil v Evropo. Da pa še to ni zadosti, bodo imele patruljne ladije še podporo letal iz zraka. Podobno kot v drugi svetovni vojni.

Za konec še povejmo, da je Ameriški predsedik George Bush, ki se mudi na obisku v Nemčiji, še stoprvič povedal, da se iransko jedrsko krizo da rešiti po diplomatski poti! In še nekaj, nemška kanclerka Angela Merkel se je strinjala z Bushevimi besedami o Iranu!


Komentarji
komentiraj >>