Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

natisni
Sobota, 2. 9. ´06 ob 19.00 (ponovitev 9. 9. ´06 ob 10.00) CSS: Cansei De Ser Sexy (Sub Pop, 2006) (2765 bralcev)
Sobota, 2. 9. 2006
hellga



CSS: Cansei De Ser Sexy

Punce in en dedc zasedbe CSS na plati ''Cansei Der Ser Sexy'' obdelujejo lahkotni brazilski pop rock s primesmi čisto majčkenega electra na srednješolski način ... (v celoti!) ...
* V današnji tolpi predstavljamo zasedbo iz Brazilije in njihov prvenec Cansei de ser sexy – natančneje 5 punc in 1 fanta, doma v umetnosti, besedah in fotoblogih, ki so se pred tremi leti odločili imeti bend.in leta 2005 podpisali pogodbo z znamenito sub pop založbo. Če pobrskate po netu, boste o njih našli bizarno dejstvo in sicer: "da so CSS nova mlada skupina, ki ne zna igrat inštrumentov, kar je zelo pozitivno, saj pač gre za eksperiment z inštrumenti".. Očitno ima dandanes že res vsak lahko bend. Očitno lahko danes že vsak izdaja na hudi založbi. Ni treba da dobro poje, ker se fušanje da zapakirati pod file under lo-fi rock in ni treba, da obvlada delanje muzike, ker je to še bolj prikupno zmedeno. Ni treba tudi, da ima svoj stil, kajti tudi neimetje stila je pač stil.

In tudi CSS niso čisto nič bolj izraziti kot mlačna voda, spremenljivo oblačno vreme ali pa nesoljena jajčna omleta, osebno me zato ne prepričajo ne s svojim glasbenim stilom, ne s podajanjem svoje filozofije, ki je vezana na občutke ponajstniških srčnih zemljevidov rahlo jeznoritih deklic v zapozneli/niikoli zaključeni puberteti.Css bi verjetno zveneli precej konkretno mesojedo, če bi prihajali iz kakšne finske ali kanade. Brazilska klima najbrž, Skratka neobremenjujoče poslušanje z veliko grdih besed, ki delujejo ob nekoliko otroško-nežni uporabi docela neškodljivo in na tone ukradenih linij, ki nam po preverjenih izračunih podzavestno zarišejo ozračje domačnosti.

Kisss kiss kiss, na na na, la la la, lets make love, do you wanna drink some alchohol bi zlahka označili za petošolsko risbico, kjer sta mačka in drevo vedno narisana po istem zaporedju črt in z isto voščenko. Že res, da punce nočejo biti več seksi, kot so že naznanile z naslovom albuma, a vseeno pogrešam malce strasti, ki je morda umanjkala zato, ker punce in fant pojejo v tujem jeziku, saj rahel izpad v saopaolščini v dveh komadih deluje prav osvežujoče. Saj veste: fantastičen avto in prazen japi. Lepa punca in kratka pamet. Zna se zgoditi, da vas očarajo s svojo neobremenjenostjo in pop spevnostjo, tako kot so nas vse letos spet pokupile nouvelle vague, samo, da CSS s svojo neprepričljivostjo bolj spominjajo na božični nastop v glasbeni šoli, za katerega jim je toršica napisala aranžma z nekaj rockovskih umazanij. Če hočeš lo-fi rock, moraš fušati s ponosom in če hočeš punk, moraš met v laseh cukr in zelen okus flavour-aida. Punkerji pač nimajo za trivremenski taft.

Skratka diskoidno infantilni 35 minutni tako rekoč en isti komad priporočam za jesensko poslušanje ob popoldanski čajanki, piškotih domačica in pletenju temnorjavega puloverja s patentom, morda tudi za kakšno od praznoglavih jutr, ko možgan lahko sprejema zgolj nezahtevne dražljaje, absolutno pa odsvetujem za vožnjo po avtocesti, saj bi znalo biti nevarno, da zaspite za volanom... no, sicer pa nekomu se je na netu zapisalo, da je ta album samo začetek in da bo njihov naslednji za potek svetovne glasbe tako prelomen kot nirvanin album nevermind ... presodite sami...

pripravila Urša Červ


Komentarji
komentiraj >>