Za podporo projektu 'Priložnost izgubljena, ne vrne se nobena' se zahvaljujemo Delegaciji Evropske komisije v Republiki Sloveniji in Uradu vlade za informiranje.
>>Še preden se odpraviš na pot v Luxemburg, se soočiš z izzivi. Če ima že Slovenija prebivalcev le za srednje veliko evropsko velemesto in jo lahko podolgem in počez prepotuješ v nekaj urah... Reportaža PetraB..
>>Portugalsko je močno zaznamoval 48 let trajajoč režim Antonia de Olivera Salazarja, zaradi kogar je ta država ob Atlantiku ekonomsko, socialno in politično močno zaostajala za drugimi evropskimi sodobnimi državami. Priključitev Evropski uniji leta 1986 je bila zanjo zelo pomemben korak, od katerega si je tedanja oblast obetala gospodarsko rast, pa tudi liberalizacijo in demokratizacijo ideološko precej konzervativne in politično nemirne države...
>>Dežela sonca, zabave, prostranih plaž... pa tudi članica Evropske Unije. Kako priključitev k EU ocenjujejo Grki je preučila Gita. Izbranim posnetkom bomo kmalu lahko prisluhnili v RŠ-evi reportaži.
>>Našo severno
sosedo je obiskala Ana. Poizvedela je, kaj o Evropski Uniji menijo Avstrijci, kako sprejemajo Slovenijo kot kandidatko za vstop v Unijo ter kakšne spremembe je povzročila njihova priključitev Evropski Skupnosti. Več o tem boste izvedeli iz reportaže, ki bo objavljena tudi na tej strani.
>>V Kopenhagen, glavno mesto Danske, se je odpravila Tina. Danci so baje zelo prijazni ljudje, sama dežela pa kot iz pravljic Hansa Christiana Andersena.
>>Februar, mesec Italije...
Italijo ali natančneje Firence je obiskal Urban in se v RŠ-evem imenu
razgledal po mestu. Kot pravi, je v tem času srečal mnogo zanimivih ljudi in s tem v skladu je njim namenjen pretežni del galerije fotk...
>>Decembra 2002 se je Erik odpravil na Irsko, da bi preveril, kako tamkajšnji prebivalci sprejemajo Evropsko Unijo, spremembe, ki jih je prinesel vstop v skupnost ter kako gledajo na svojo prihodnost. Kaj so mu povedali različni aktivisti, kulturniki in drugi, lahko slišite v RŠ-ovi reportaži o Irski...
>>