Na današnji dan mineva natanko eno leto in en teden odkar je umrl dr. Borut Brumen. Na tem radiu ga ni potrebno posebej predstavljati. Bil je namreč član sveta Radia Študent, bil je aktivist Metelkove, bil je tudi profesor in predstojnik Oddelka za etnologijo in kulturno antropologijo na Filozofski fakulteti. Vse besede, ki poskušajo natančno umestiti Boruta Brumna v nek omejen kontekst, povedo premalo. A je kljub vsemu, po enem letu vendarle potrebno premisliti, kakšna je njegova zapuščina na intelektualnem področju.
>>Kdo so migrantje v kulturi? Kakšne so nihove zgodbe? Zakaj so prispeli v Slovenijo? Kako tu živijo in preživijo?
Gostja iz ZDA Amiel Melnick ponuja reportažo o migrantih v kulturi Slovenije in z majhnimi zgodbami zastavlja pomembna vprašanja.
>>Sodobna umetnost se predstavlja kot polje v katerem je možno in dovoljeno vse. Kljub temu pa za umetnico in umetnika v Sloveniji obstajajo omejitve vsaj z dveh strani. Prvi problem se vzpostavlja kot skupek mnogih neizgovorjenih, a vendarle obstoječih ideologij in nazorov, ki so povezane s poljem, v katerem umetnost nastaja in se predstavlja. Druga težava se kaže na strani večnega primanjkljaja produkcijskih sredstev za področje sodobne umetnosti....
Več bo povedala Petja v sredinem odprtem terminu ob 20.00
>>Po predvidevanjih akterjev Vladnega Strateškega Sveta za gospodarstvo naj bi po vstopu v območje evra leta 2007, v Sloveniji prešli na nov sistem obdavčevanja z uvedbo enotne davčne stopnje. Enotno davčna stopnja naj bi veljala za davek od dohodka pravnih oseb, za DDV in dohodnino. Vladni finančniki in promotorji projekta razlagajo, da je namen predlagane davčne reforme razbremeniti gospodarstvo, povečati konkurenčnost, doseči bolj preprost in pregleden ter pravičen davčni sistem.
>>