Today's Overdose so novi švedski band, v katerem so člani nekdanjih Wolfbrigade. Ne bo manjkalo temačnega haceja, ker bomo poslušali tudi njihove rojake To What End? ter še kakšen komad z novega albuma Victims. Potem bomo poslušali francoske Fuiam catha in Daymare. Proti koncu, izbira komadov z nove plošče banda Bolesno grinje iz Pule, in če bomo imeli dovolj časa, dva bolgarska hc banda Last Hope in Death Squad, tako kot grške Homoiratus. Seveda, to ne bo vse... >> Goc, komentarji
 Ob zvokih revolucionarno nabritih Puagh, Flema, O garbanzo negro in Las canalles v Subwayu obujamo spomine na 19. julij leta 1936, ko so anarhistične milice razbile poskus Francovih fašistov za vojaški prevzem Barcelone. Letos je namreč 70 let od začetka španske državljanske vojne ... Sicer pa bomo nocoj poslušali tudi baskovske grinderje Iron batasuna ter avstralske dis-crusterje Pisschrist, ki bodo v sredo, 19. julija, v Gromki. Nove plošči imajo kanadski Fucked Up in Haymaker. V zadnji tretjini pa bo nekaj več o bandih, ki bodo na festivalu v Železnikih. Predvsem o Overflow, ki so pred kratkim objavili novi album Live...at Parties. Poleg njih še Bolesno grinje, ki tudi imajo novi album ... Seveda, to ne bo vse ... >> Goc, komentarji
 Londonski Give Up All Hope so žal odpovedali evropsko turnejo in ne bomo jih gledali v Ljubljani. Zato nam pridejo neutrudni ameriški anarho punkerji Kakistocracy in Power And Wealth Needs Slaves. Prvič v Subwayu punk band iz Irana, The Fat Rats!. Poslušali bomo tudi prleško Anaerobo oziroma nekaj več komadov z njihovega prvega albuma. V drugem delu oddaje beograjska hc bratovščina, ki je letos zaznamovala novosadski Exit festival: Hitman, Fullsize in Hang. V Sloveniji bodo tudi belgijski poulični ska-punkerji Mise en scene, ki pridejo ta petek v Gornjo Radgono ... Seveda to ne bo vse ... >> Goc, komentarji
Subway je pridrvel petstotič (500!!!) na RŠ!! V jubilejni oddaji ponujamo novi Tragedy album Nerve Damage in južnoameriški anarho punk hc udar: Terror y miseria (Argentina), Malgobierno (Čile), Los Dolares (Venezuela) in Dislexia (Peru). V drugem delu oddaje napoved festivala v Komnu ter bandi Baka Yaro, Straight Opposition, Bolesno grinje in Homo Homini Lupus. Mesta bo tudi za belgijske hardkorovce "nove šole" Morda, morda bo tudi še kakšen band. V dosedanjih 499 oddaj na RŠ-u, skozi Subway se je prepeljalo 3.800 bandov iz 78 dežel. Poslušali smo 13.973 komadov... Drvimo še naprej… >> Goc, komentarji
 Kanadski trdokorni punk rockerji Career Suicide odpirajo nocojšnji Subway. Sicer bo nocoj največji del oddaje posvečen koncertom, predvsem City Of festivalu v Novi Gorici in bomo poslušali večino bandov, ki bodo igrali 30. junija in 1. julija na Mostovni: Nueva etica, Strength Approach, Slowmotion Apocalypse, Hoću? Neću!, Multiball in Pasi. Proti koncu bo dovolj časa za napoved ljubljanskega nastopa ameriških pouličnih hc veteranov Agnostic Front, ki bodo v spremstvu novega "killafornijskega" banda First Blood... >> Goc, komentarji
Za ogrevanje italianski melodični punkerji Broken Art. Za njimi njihovi bolj znani poulični rojaki Klasse Kriminale, ki pridejo ta petek v Kranj, kjer bodo igrali z Drek v pest in Pavzo. Potem sledi nekaj novejših hrvaških bandov, ki bodo igrali na festivalu Živjeti kvalitetnije v Požegi: Bakterije, Augen fliegen, Crasso de odio in Evil Never Dies, tako kot norveški I Owe You. Poslušali bomo tudi novi ljubljanski punk band Paraziti P.13, ki bo to soboto v Orto baru z avstrijskimi HDNX… Subway drvi 500 na uro po svetovni hc punk sceni! >> Goc, komentarji
In grind we crust! Kalifornijski power violence Phobia in nemški hrustljevi grinderji Skrupel so razdelili cd, imajo pa tudi nove solo posnetke. V studiu so bili kanadski anarho crusterji Iskra, ki so poleg novega epija razdelili ploščo z ameriškimi zarotniki Against Empire. V Evropi turira gruča ameriških bandov, med ostalimi hardkorovci Bones Brigade, A.N.S. in I Object! . Slednji se bodo mudili v Sloveniji. Na obalo pridejo švedski metal-korovci Dead Reprise … Samo v Subwayu drvimo po svetovni DIY sceni 500 na uro! >> Goc, komentarji
 Na 6. junij 2006. kanadski Legion 666. Poleg njih še grind-korovci Mesrine, tako kot split švedskih dis-punkerjev Diskonto in japonskih somišljenikov Frigora. Skandinavskega zvoka ne bo manjkalo, ker bosta v Pivki ta teden čas odštevala finska Abduktio in Armageddon Clock. V Ljubljani se bodo mudili ameriški Dead To Fall (Victory records). Emo-core festival na Metelkovi bodo predstavili varaždinski Dead By Mistake. Tretjič v Sloveniji bodo kalifornijski zabavljači Mad Caddies, prvič pa njihovi rojaki I Object! , ki pridejo naslednji torek najprej v Krško, dva dni za tem pa v Ljubljano. Poslušali bomo tudi skopske FPO in Demoncrats. V Subwayu drvimo 500 na uro… >> Goc, komentarji
V nocojšnjem Subwayu naval švedskih bandov z novimi posnetki Uncurbed, Victims, Skitsystem in Krigshot. Ne bo manjkalo bolj hrupnih zadev, tudi od Švedov Birdflesh ali Sewn Shut, ter japonskih Unholy Grave ali mehiških Anarchus. Nove komade imajo tudi ameriški Catheter. Koncertne napovedi nemških Rawside, avstrijskih Ephen Rian in nizozemskih Icepick ... Tudi to ne bo vse … >> Goc, komentarji
 Peklenska kombinacija za ogrevanje na začetku Subwaya – nizozemski grinderi FUBAR in ameriški hrustljavi power violence Catheter. Potem sledi novi mcd samoborskih hardkorovcev Deafness By Noise – "Cheap Tricks". Predstavila se bodo dva banda iz Kraljeva, old school hc The Truth of XXX in melodični No Choice! . Kar se tiče koncertov, v soboto v Ljubljano prideta dva avstrijska melodična hc banda, Rentokill in Astpai. Poslušali bomo nekaj njihovih novih komadov. Seveda, to ne bo vse … >> Goc, komentarji
Ameriški Chronicle A/D (ex-Antischism) imajo nove posnetke (split lp s Kakistocracy). Poleg njih odličen split dva latinskoameriškega anarko punk banda Apatia no iz Venezuele in Fallas del sistema iz Mehike. Za pokušino novi posnetki prebujenih hrvaških melodičnih punkerjev Overflow tako kot osijeških Debeli precjednik. Oba banda bosta predstavila nova albuma v Sloveniji ta teden. V Kranj pa pridejo prvoborci angleškega '82 punka Anti-Nowhere League, v Gromko finski Divisive ... Seveda, to ne bo vse ... >> Goc, komentarji
Takoj na začetku bomo poslušali izbiro komadov s prvega albuma banda Los Dolares iz Venezuele. Sledi split dveh srbskih bandov - pouličnih Red Union in pop-punkerjev Sweeper. Poslušali bomo tudi kakšen komad od škotskih Oi polloi, ki bodo tretjič na slovenskem. Pridejo tudi ameriške hc zasedbe Annihilation Time in Betrayed, ter Fearless Vampire Killers (ex-Cro-Mags). Za konec bomo poslušali še kakšen bootleg komad od Pankrtov, ki so dobili dvojni »Tribute to« cd album...
>> Goc, komentarji
Prvi letošnji majski Subway odpirajo borbeni španski anarho punkerji Puagh s koncertnimi posnetki. Nocoj še njihovi hardkorovski rojaki Deterimental Threat, ki bodo igrali ta teden v Mariboru. Pridejo tudi avstrijski Kurwa aparata, ki bodo v nedeljo igrali v Gromki z Baka Yaro. Slednje bomo poslušali z dema, ki so ga posneli s starim pevcem, ko so se imenovali Anus. Nekaj več komadov bo od italijanskih pouličnih antifa punkerjev Los Fastidios, ki bodo 3. maja v zagrebškem KSET-u... >> Goc, komentarji
Samo v Subwayu lahko poslušate bande, ki se bodo vrstili na odrih v Sloveniji v naslednjih 7ih dneh: hrupni finski grind-crusterji Riistisaatto, newyorški hrustljavi hardkorovci Death Mold, italijanski poulični »oi-heroi« Klasse Kriminale, »yugo Bad Religion« Six Pack ... Ne bo manjkalo domačih skupin. Nekaj več o prvem albumu hardkorovcev stare šole, Final Approach; zagrmela bo tudi prleška Anaeroba ... >> Goc, komentarji
 Nocoj v Subwayu predpremiera novega albuma samoborskih hardkorovcev Deafness By Noise - Cheap Tricks - kot napoved njihovega koncerta s Sick of it all!!! Poslušali bomo, seveda, tudi veterane east coast haceja. Nove posnetke ima gruča ameriških političnih punk bandov: Warthorn, All Systems Fail, Armistice in Mayday. Sicer nas čakata tudi dva festivala - 21. v Kranju 6. Fuck your nationality in 22. v Gromki 7. Antifa festival. Poslušali bomo nekaj bandov, ki bodo igrali na ta dva dogodka, predvsem škotske Splinter, ter domače Mozak.... >> Goc, komentarji
Redko imamo priložnost poslušati band iz Dominikanske Republike - samo v Subwayu "punk revolucionario dominicano" La Reforma. Poleg njih še nekaj južnoameriškega in latino anarho punka, predvsem od čilskih Altercado in venecuelskih Los dolares. Podprli jih bodo španski Terrorismo sonoro in Kaos urbano. Potem bomo poslušali makedonski Generalštab in Two sides. Slednji bodo igrali v Sloveniji. Na odru bomo imeli priložnost preveriti angleške Deadline, ter latvijske hardkorovce When my authorites fall... >> Goc, komentarji
Pred novim albumom londonskih anarho punkerjev Conflict poslušamo izbiro komadov z lanskega dvojnega CD/DVD-ja Rebellion Sucks. Demo posnetke ima novi poulični punk band iz Novega Sada, The Bayonets, ki bo 8. aprila v Zagrebu, s skupinami Pasi, Frontalni udar in Mikrofonija. Kar se tiče koncertov v Sloveniji, napovedani so, med ostalimi, hardkorovci CDC, Born From Pain ter In Blood We Trust. Seveda, to ne bo vse v Subwayu, ki drvi do polnoči ... >> Goc, komentarji
Na začetku nocojšnjega Subwaya nekaj komadov nemških bandov, ki so nove plošče objavili pri založbi Crime against humanity – Neuron, Audio Kollaps in Accion Mutante. Sicer pa nas do naslednjega torka čaka spet obilica punk in hc koncertov. Med ostalimi bodo prišli angleški P.A.I.N. in The Hurt process, potem ameriški Silent drive in Calcio system, nemški Alee der Kosmonauten, madžarski Lecsa punk, hrvaški Nula, Nullaosta in Analena. Igrale bodo tudi domače skupine Final approach, Necropopcorn, Drek v pest ... Zanimivo bo tudi v soseščini, predvsem mislim na Zagreb, kjer bodo naslednji vikend igrali prerojeni italijanski hardkorovci EU's Arse ... >> Goc, komentarji
V nocojšnji Subway bomo pridrveli s švicarskimi crusterji Pack. Sicer pa bo največ prostora za skupine, ki bodo polnile odre v Sloveniji do naslednjega torka. V Novi Gorici je festival City Ofčica, na katerem bo pisana druščina bandov od Golliwog prek The End of Six Thousand Years do Senate Fox. V Koper pride belgijski hc dvojec Arkangel in Core of Anger, v MKNŽ pa ameriško-hrvaška naveza Mr. Willis From Ohio in This Day Will Burn, v Ljubljano poljski Evil in hrvaški Panaceja. Več koncertov bodo imeli brazilski Jason. Poslušali bomo tudi nekaj več komadov od njihovih rojakov I Shot Cyrus... >> Goc, komentarji
Nocoj začenjamo v Braziliji z anarho punkerji Ultima marcha. Do polnoči bomo poslušali še izbiro komadov z nove dvojne cd kompilacije madridskih anarho punkerjev Sin Dios. Sicer gre za reizdajo dveh albumov, ki sta objavljena specialno za Južno Ameriko. Njim bodo sledili posnetki švedskih crusterjev Skitsystem in Crossing Chaos, ter japonskih anarho punkerjev Peacefull protest. Že običajno, proti koncu oddaje, še napovedi koncertov, ki se bodo vrstili do naslednjega torka. >> Goc, komentarji
Discharge v živo z raritetneg 7»ja, ki so ga razdelili s španskimi MG-15. Če ste zamudili prvo izdajo iz srede 80-ih, se lahko potolažite z reizdajo, za katero je poskrbela španska založba Throne records, ki se je specializirala za reizdaje starih in raritetnih posnetkov. Sicer pa je zadeva aktualna, ker oba banda še migata. Poleg tega še en split - Cop on Fire in Visions of war. V drugem delu oddaje dva makedonska banda, This home is prepared in Brain Ghettoa, ter dva argentinska allgrrl hc zasedba Trust in politični hc Migra violenta. Proti koncu, torej nekaj pred polnočjo, še koncertne napovedi ... >> Goc, komentarji
Subway odpirajo novi angleški hrupni crust-punkerji Flyblown, ki so pred kratkim objavili album Genocide-Genocide. Sicer bomo nadaljevali bolj umirjeno. Namreč, v nocojšnjem Subwayu do polnoči lahko poslušate tudi dva «clockwork orange» punk banda The Adicts in Lower Class Brats, tako kot francoske ska punkerje Ya basta oziroma njihove rojake in bolj naspidirane hardkorovce Coche bomba. Obeta se kar nekaj koncertov, med njimi tudi ameriških Good riddance, ki jih bomo poslušali čisto na koncu oddaje. Nocoj tudi finski Endstand … >> Goc, komentarji
Himnični ameriški punk Black Star Brigade (Austen) in Defiance (Portland) v prvi tretjini Subwaya. Sicer pa bo tudi nekaj bolj ostrih zadev, kot so galicijski hrupni hardkorovci Madame Germen, ki imajo novi ep. Proti koncu pa še koncertne napovedi: ameriški dvojec Scars of Tomorrow in Hand to Hand je v Novi Gorici, v Kopru pa se obeta poker hc bandov. Na redni obisk v Ljubljano pridejo UK Subs. Seveda to ne bo vse v nocojšnjem Subwayu, ki drvi do polnoči … >> Goc, komentarji
Bandi Bombstrike, To What End? in Coca Carola bodo potrdili bogatstvo punk različic na Švedskem. Potem gremo na Norveško s thrash punkerji Ordrenekt, ter na Japonsko s punk hc bandom Brain Eaters. Prejšnji torek smo poslušali nekaj novejših bostonskih bandov, nocoj pa še dva - d-beat punk rock State Control in hudo hitri hc For The Worse. To pa seveda ni vse v 60ih torkovih punk minutah na RŠ-u...
>> Goc, komentarji
«A is for Anarchy» bodo zapeli kalifornijski Voetsek na začetku nocojšnjega Subwaya, ki je po novem še pol ure kasneje kot ponavadi. Prva februarska oddaja bo v znamenju ameriških bandov, in sicer založbe Rodent Popsicle. Poleg Toxic Narcotics bomo na hitro preleteli nove izdaje banda Defcon 4 in The Epidemic. Subway ne bo minil brez podpore japonskih bandov – poslušali bomo Adixion. Potem bo nekaj več komadov pariškega pouličnega anarho punk banda Brigada Flores Magon. Proti koncu hc in sicer iz New Yerseya, Shattered Realm, in Londona, Knuckledust. Oba banda prideta ta vikend v Ljubljano, tako kot zagrebška Analena. >> Goc, komentarji
Oddajo odpiramo z makedonskimi F.P.0. in This Home Is Prepared, ki so v začetku januarja bili na ex-YU turneji in imeli nekaj koncertov v Sloveniji. Sicer pa bomo poslušali tudi odlične izraelske hardkorovce Smartut Kahol Lavan. Kako pa se sliši, ko skupine posnemajo stare finske bande in živijo v Osaki ali na Dunaju, bomo poslušali v primeru Laukaus in Sotatila. Proti koncu oddaje brežiški Dickless Tracy z novimi posnetki, ki so zaenkrat objavljeni samo na internetu ... Samo v Subwayu drvimo po svetovni DIY punk hc sceni ... >> Goc, komentarji
Nocojšnji Subway odpirata španska banda Los muertos de cristo in Ekkaia. Spomnili se bomo enega izmed prvih britanskih političnih crossover bandov. Japonska založba Speed State je reizdala popestreno različico Concrete sox albuma Whoops, sorry Vicar. Ne bo manjkalo niti japonskih bandov - Zoe. Potem sledita dva nemška hc banda, The 4 sivits in The Tangled lines, ki bosta igrala med ostalimi na hc festivalu v Krškem, 28. januarja. Sicer se bodo do naslednjega torka na slovenskih podtalnih odrih bodo večinoma italijanski bandi. Eden izmed njih, Enliven, bo zaključil 477. Subway na Radio Študent …
>> Goc, komentarji
Uvodni band je japonski Poikkeus, ki spominja na stare finske bande Appendix, Lama, Kaaos in Riistetyt ... Iz tega obodbja so tudi poljski Brigada Kryzys, ki so dobili cd, na katerem so posnetki z njihovega prvega in zadnjega koncerta. Poleg njih še varšavski Antidotum. Samo v Subwayu lahko poslušate bande ki bodo igrali v Sloveniji čez nekaj dni: melodični avstrijski emo punk Comeback For A Kiss, švedski thrash straight edge hc Smackdown ter ameriški metalcore zasedbi Most precious Blood in Turmoil ... >> Goc, komentarji
Obeta se noč portlandskih bandov! Peklenski crusterji Hellshock imajo novi album «Shadows of The Afterworld», s katerega bomo poslušali izbiro komadov. Za njimi še ostali novejši in nekaj manj novi portlandski bandi, kot so Ausgebombt, Dog Soldier, Kegcharge, Severed Head Od State ter Blood Spit Night in Religious war. Seveda, ne bo manjkalo hudega japonskega punka, ker bomo poslušali Ferocious X iz Osake. Obeta se tudi nekaj domačih gigov... Portland rulz! >> Goc, komentarji
Prva tretina oddaje bo v znamenju švedskih bandov Wolfbrigade in Martyrdöd. Takoj za njimi japonski Framtid s comp. Konton Damaging Ear Massacre. Prvo ploščo imajo portugalski hardkorovci New Winds. Proti koncu, koncertne napovedi, predvsem napoved mini turneje makedonskih bandov FPO, This home is prepared in Demoncrats... Poslušali bomo tudi Final Approach... >> Goc, komentarji
|