Ruin (ex-Doom, Scatha, Dissafect...) poslušamo s prvega albuma «Ghost of The Past». Potem sledijo japonski Defector ter portlandski World Burn to Death in Kegcharge. V zadnjem letošnjem Subwayu še slovaška banda, melodični hc Firestars in punk rock veterani Konflikt. Seveda, to ne bo vse... >> Goc, komentarji
Švedsko-venezuelska anarho punk naveza Protestera/Apatia no na začetku Subwaya, v katerem bo tudi nekaj več komadov švedskih Motorhäte z odličnega albuma "...Welcome to civilisation". Za njimi punk dokument, cd koperskih punc Fregatura. Proti koncu oddaje koncertne napovedi in kakšen komad več od italijanskega pouličnega punk banda Inderdzia, ki spet pridejo v Ljubljano. V Kranju bo festival Dost mamo in obeta se gruča bandov iz Hrvaške, Italije in Slovenije ... Samo v Subwayu drvimo po svetovni DIY punkhc sceni ...
>> Goc, komentarji
Nemški thrash-core Kent Brockman odpira nocojšnji Subway. Sicer bo tudi veliko več hrustljavega punka. S.O.L ali Summer of Love in švicarski Pack sta dobila cd različico njihovega odličnega lanskega split albuma. V studiu so bili «blackout grinderi» Skarp iz Seattla in nekaj bolj hardkorovsko naravnani kalifornijski F-Minus. Poslušali bomo tudi nekaj japonskega punka, Kruw iz Osake. Proti koncu seveda nekaj o koncertih - obeta se Rafal festival v Gromki … >> Goc, komentarji
Anarho punkerji in punkerice iz Goteborga, zbrani v kolektivu Protestera, so po treh letih končno doživeli objavo albuma Rock'n'riot. V Subwayu bomo drveli z vedno aktualnimi brazilskimi Ratos de porao in Sick terror. Po krajšem premoru nekaj več komadov bodo prispevali argentinski Migra Violenta. Zahvaljujoč medcelinski izmenjavi je prispel split CD, dva filipinska hc banda nove šole - Bystorm in Sauna. Seveda to ne bo vse v nocojšnji vožnji po svetovni DIY sceni … >> Goc, komentarji
Nocoj v Subwayu nabriti hardkorovci Vitamin X, za njimi pa «up the punx» Fleas and Lice, potem izkušani kalifornijski temačni crusterji Artimus Pyle in njihovi kolegi, novi band iz Oaklanda Myth of progress. Proti koncu koncertne napovedi in ribniški Golliwog. Seveda to ne bo vse... >> Goc, komentarji
Ogreli se bomo s čilskimi hardkorovci Altercado in Marcel Duchamp. Pridružili se bodo italijanski, L'amico di Martucci, ki so tudi na comp DIY or Die. Za njimi pa še kompilacija starega italijanskega hc banda, Negazione. Poslušali bomo tudi ruske Sandinista!, kot spomin na kitarista tega banda, ki ga je pred kratkim zaklala tolpa nacistov sredi dneva v Sankt Petersburgu. Sicer se v Sloveniji obeta nekaj koncertov, predvsem nemških A Traitor Like Judas, vendar tudi domačih Elodea in Entreat ... >> Goc, komentarji
V Subwayu nepozabni grind core band Nasum, ki je personalno navezan na veliko drugih švedskih bandov, od katerih bomo poslušali Victims, Sayyadina in Krigshot. Sarajevski hc band Kontra ima nove posnetke in sicer split s španskimi Atxanta. Proti koncu pa dva metal coe banda Undying in Sunrise, ki bosta igrala naslednji ponedeljek v Laškem. Seveda to ne bo vse ... >> Goc, komentarji
Portlandski Detestation imajo novo, razširjeno cd diskografijo. Samo v Subway novi ep njihovih someščanov Hellshock. Potem pa gremo na koncerte, ki jih kar mrgoli po Sloveniji in v soseščini. V sredo so the Exploited v Zagrebu, potem v Slovenijo pridejo italijanski The Difference, hrvaški Analena, Disaster in Reborn, finski Endstand in avstrijski Bounz the ball. Seveda bo tudi nekaj domačih bandov na odrih. V Puli je pač 2. Antifa festival z gručo slovenskih in hrvaških bandov … >> Goc, komentarji
Jello Biafra with the Melvins imajo drugi album «Sieg Howdy!». Na plošči je nova različica enega izmed najbolj priljubljeni punk komadov - Kali-Fornia uber alles 21st century! Poleg novih posnetkov teh ameriških veteranov bomo poslušali novi ep enega novejšega ameriškega punk banda, Disrespect ter aktualni album švedskih the Victims «...in Blood». Proti koncu oddaje o koncertnih dogodkih v naslednjih 7 dni. V Slovenijo pridejo španski hardkorovci Ictus. Metalcore se vrača na sceno in na odre. V Ljubljano pridejo angleški Burning Skies in nemški Six reasons to kill... Samo v Subwayu drvimo 450 na uro! >> Goc, komentarji
Dvojni CD Grind Final na začetku nocojšnjega Subwaya in seveda švedski grajnderi Nasum. Potem njihovi še vedno zelo aktivni rojaki The Victims, ki jih nocoj poslušamo z ameriške različice albuma Neverendinglasting. Končno je prišla CD kolekcija posnetkov hudih ameriških krasterjev Another Oppressive System. V drugi polovici oddaje mehiški Rash in perujski Dios Hastio. Za konec dva hc banda, italianski To Kill in ameriški Let It Die, ki bodo igrali jutri v Ljubljani. Poslušali bomo tudi melodične nemške punkerje Noopinion, ki se bodo v prihodnjih dneh mudili po Sloveniji. >> Goc, komentarji
Poleg poljskih Disgusting Lies v Subwayu še nekaj bandov novega italijanskega navala, kot so Dissciorda, Dirty Power Game in Campus sterminii. Izšla je št. 49 Profane Existence fanzina in v njej so intervjuji z bandi FPO, Voetsek, Mutiny, Schifozi in Born/Dead, kar pomeni da bomo poslušali vse naštete skupine. Proti koncu, seveda, koncertne napovedi. Gre predvsem za ameriško-nizozemsko hc mosh navezo Out to Win in Enemy Ground, ki je na evropski turi in bo igrala v Izoli. >> Goc, komentarji
Začetek bo pripadel nizozemskima skupinama PCP in Makiladoras, ki imata novi plošči, Revelations oziroma In eigen Hand. Potem dve novejši italijanski skupini Memento mori in Disprezzo, ki se jim bodo pridružili veterani Declino. Spomnili se bomo odličnega luksemburškega banda Dissoap. Koncertov ne mrgoli, vendar nekaj bo. V Subwayu bomo poslušali Satanic Surfers, In-Sane in Iskra, čeprav slednjim odpade dolgo pričakovani koncert na Metelkovi. Seveda to ne bo vse, ker v Subwayu drvimo in drvimo po svetovni DIY sceni ... >> Goc, komentarji
 V Subwayu drvimo najprej z brazilskimi Armagedom, ki imajo tesne povezave s finskimi Forca macabra. Prvi ep so izdali nemški Profit And Murder, ex-World Chaos. Poslušali bomo izbiro komadov z albuma Terorizart, tuzlanskih punkerjev Punkart. Koncertni teden bo pester: samo v Subwayu lahko poslušate Scurvy Dogs, Break The Silence, Amok, Commando in Abhorrence. Seveda to ne bo vse ...
>> Goc, komentarji
V Subwayu norimo najprej z italianskimi power violence hc Ohuzaru, in njihovimi nekaj bolj v 80-ta zagledanimi rojaki Jilted in L’amico de Martucci. Nocoj novi cd skopskih hardkorovcev Forever Positively Obsessed – „The Only Dead End Refusing To See A Way Out”. Kratkih in jedrnatih komadov ne bo manjkalo ker se obetajo štirje indonezijski grind bandi s comp „Violence in Mind“: Caution, Contrasession, Sesak napas in Chaotic school. Malce bomo vpočasnili s koncertnimi posnetki londonskih anarhopunk veteranov Conflict. Proti koncu dva brazilska banda I shot Cyrus in Discarga, ki bodo igrali v Ljubljani 4. oktobra. Seveda to ne bo vse v nocojšnjem Subwayu, v katerem bo neverjetnih 35 komadov v pičlih 60ih minutaaaarrgghh!!!
>> Goc, komentarji
Začetek pripada reški Panaceji, ki ima novo zdravilo za vse probleme - CD "Mrtav život". Poleg njih so v Subwayu nabriti francoski dis-crusterji Sickness, ter naspidirani hardkorovci Migra violenta (Buenos Aires). Slednji imajo dva koncerta v Sloveniji. "Terroten Records" iz Brazila je počastil z nekaj komadov, ki so jih objavili v zadnjem času, tako da bomo za pokušino poslušali z novih plošč brazilske Sick Terror, Desastre in Unidos pelo odio. Od koncertov, v Orto bar pridejo južnoafriški ska punkerji Hog Hoggidy Hog. V zahodni soseščini, natančneje v Udinah bodo med ostalimi igrali Contrasto. >> Goc, komentarji
Subway odpiramo s hrupneži z vzhodnega brega ZDA Aghast, The Karma Payment Plan in Dissystema, ki so ravnokar končali skupno turnejo po vzhodni obali ZDA. Sledi finski naval z Earth Today, Riistetyt in Cadgers, ter Riistisaato. Zagrebški AK47 imajo nov cd To razum grmi u svom gnjevu. Seveda to ne bo vse, ker bomo proti koncu poslušali še stara italijanska banda Declino in I nfezione. Sicer je tudi nocoj koncert v Menzi, kjer igrajo bivši Catharsis, sedaj Requiem, potem rimski hc Mithra in norveški The Spectacle ... >> Goc, komentarji
Nocoj v Subwayu vse o letošnjem Orto Punk Festivalu: nemški Riff & Raff, avstrijski Rentokill in Boysclub, In-sane, Malo morgen, hrvaški Pasi, Carl Hunter, Debeli precjednik ter Punkart iz B/H + še koncertov z norveškimi Spectacle, ameriškimi Requiem in italijanskimi Mithra ... Seveda to ne bo vse ... Samo v Subwayu drvimo čez 400 na uro ...
>> Goc, komentarji
Nocoj v Subwayu prvi ep italijanskih političnh crusterjev Sonny Corleone. Nove plošče imajo španski melodični anarho punkerji Hachazo in poljski anarho punk veterani Wlochaty. Niti koncertov ne bo manjkalo, ker se obeta Izbruh festival v Kranju. Med ostalimi bodo igrali Vikend Punksi. V Zagrebu bodo jutri igrali ameriški indijanski punk rockerji Blackfire. Seveda to ne bo vse v dobri uri brezplačne vožnje po DIY sceni ... >> Goc, komentarji
Novi album The Cooters je presenečenje na Profane existence založbi. Split izdaji imajo dva španska (Crickbat in Handplant), ter dva brazilska (Wallride in S.A.M.E.) banda. Proti koncu oddaje nekaj besed o letošnjem NBJ festivalu ter o še nekaterih koncertih, ki bodo v Ljubljani in okolici v naslednjih 7 dneh, kot je tisti ameriških in izraelskih melodičnjakov No Use For A Name in Useless ID. Torej bo precej melodični nocoj ... >> Goc, komentarji
"Here’s to all the punks…" Nocoj novi album minneapoliških anarho trasherjev Provoked - Prepare for the cold. Poslušali bomo tudi dve skupini iz Arizone, Sea of Deprivation in Misantropic. V drugi tretjni scene report iz Argentine z bandi Migra violenta, Vitamina A in Tom Joad. Proti koncu pa nekaj več o Live and Loud festivalu v Zadru, na katerem bodo med ostalimi igrali veterani Angelic Upstarts in UK Subs, banda, ki sta prvič na Hrvaškem igrala pred več kot 20-imi leti. Na tem festivalu bodo igrali tudi rovinjski Tito’s bojs in nocojšnji Subway bomo zaključili z enim njihovim živim komadom ... >> Goc, komentarji
V Subway bomo prišli s čilskimi anarho skupinami Propaganda por el hecho in Marcel Duchamp. Nocoj tudi dva odlična crust banda, kanadski Hellbound in ameriški Despite. Poslušali bomo tudi luksemburški anarho punk Destitution. Nekaj več besed bo o Dirty Old Festivalu, ki bo letos spet v okolici Požege (toplice Velika) in bo v obilici različnih bandov spet dosti punk in hc zasedb, kot so Against Me, Debeli precjednik, Red Union, Carl Hunter in Starvation. O festivalu bo govoril organizator Igor. Seveda to ne bo vse v Subwayu, ki drvi in drvi ... >> Goc, komentarji
Nocoj nekaj več od Provoked, ki so paralelno izdali prvi lp Infant the womb of warfare na zgoščenki in novi cd Prepare for the cold, oba za Profane existence. Nocoj bonus s prvega albuma, naslednjič pa izbira z nove plošče. Poleg njih novi posnetki nizozemskih Makiladoras. V zadnji tretjini oddaje o letošnjem Krawal festivalu v Železnikih z bandi Sunday Morning Einsteins, HHL, Sirotinje in CZD. Nocoj pa so v Gromki norveški hardkorovci I Owe You. Seveda to ne bo vse, ker je končno prišla številka 47 Profane existence fanzina ... >> Goc, komentarji
No time to loose, francoski hardkorovci in Italijani Belli Cosi na začetku Subwaya. Poslušali bomo tudi trenutno najbolj izpostavljeni band iz Luksemburga, melodični in zelo politični hc punk Rise Up. Iz Luxemburga je prišel tudi novi Svaveldioxid fanzin št. 6. V drugi tretjini bo še bolj nabrita glasba, ker bomo poslušali švedske Nasum. Pa še Napalm Death z nove plošče The Code is Red…Long Live The Code. Mojstri grind corea, Napalm Death, so 6. julija v zagrebški Močvari. Za konec pa še odličen novi nemški crust band Bombenalarm. >> Goc, komentarji
Začetek nocojšnjega Subwaya zasedajo bandi iz dežele Huga Chaveza: Apatia no, Los dolares, Dona Maldad in Reciclaje. Iz Južne Amerike se bomo preselili direkt v Slovenijo, na enega izmed prvih poletnih DIY festivalov pri nas. V Novi Gorici bo naslednji vikend, 1. in 2. julija, nastopila gruča večinoma hc bandov, od katerih Subway predstavlja Children of fall, The Queers, Debeli precjednik, Overmars in Contrasto. 15-letnico praznuje Unterhund, 10-letnico pa Flatuss festival. To bo priložnost, da v Ormožu naredijo ultra veselico. Med ostalimi bodo igrali argentinski Argies. Italijani Fumbles In Life bodo čez vikend hardkorirali v G. Radgoni. V Celju bodo kanadski veterani No Means No … V Subwayu pa še več … >> Goc, komentarji
V Subwayu najprej drvimo s crust in punk rock bandi Sin apoyo, Eskupitajo in Punkora. Potem se bomo preselili v Požego na Hrvaško, kjer bo eden izmed prvih poletnih DIY festivalov. Na tem mednarodnem festivalu bodo med ostalimi igrali ormoški Wasserdicht, zagrebški Ak47, madžarski Cascet Garden, beograjski Fullsize, puljski Bolesno grinje, zagrebški Usud ter tudi novejše hrvaške zasedbe, kot so Faak am See, Reborn ali Among the Thebians. Vse te bande in še več bomo poslušali nocoj … >> Goc, komentarji
Subway odpirajo nepozabni čikaški hardkorovci Los Crudos. Eden izmed bandov, ki ga pogosto primerjajo z Los crudos, čeprav niso latino, niti Američani, so zagrebški Senata Fox (vidi fotko, he he). Z njimi v paketu še njihovi someščani Ak47. Zagrebčani so namreč razdelili lp. Poslušali bomo tudi zanimiv poljski hc punk band z ženskim vokalom, Eye For An Eye. Kar se tiče koncertov, v Slovenijo pridejo portlandski hardkorovci Dead Like Dallas. Seveda, to ne bo vse … >> Goc, komentarji
V Subwayu nekaj več švedskega mixa hca, crusta in grinda, predvsem z bandi Sunday Morning Einsteins in Sayyadine. Poslušali bomo tudi melodični argentinski punk band Eterna inocencia ter njihove someščane iz Buenos Airesa, 720 degrees. Proti koncu oddaje se bomo spomnili še dveh starih italijanskih hc bandov, Upset Noise in Warfare. Za konec španske skupine Ekkaia, Cementerio Show in Pequena Oruga Mecanica. Samo v Subwayu drvimo čez 400 na uro ... >> Goc, komentarji
V Subway bomo pridrveli z nepozabljenimi Aus-Rotten in njihovimi dediči Behind Enemy Lines, ki so na evropski turi. Poleg te nevihte ameriškega anarho punka nocoj tudi ameriški hc bandi Holding On, Real Enemy in Tear It Up. Od koncertov se obeta češki dvojec Lycantropy in Mass Genocide Process, ki bodo naslednji ponedeljek v Gromki. V ZG pridejo nizozemski hardkorovci Vitamin X, ki so bili v Ajdovščini nekaj let nazaj. Seveda to ne bo vse, ker bomo poslušali tudi švedske Coma in kanadske Born Dead Icons. In še in še, samo v Subwayu drvimo in drvimo ... >> Goc, komentarji
Na začetku nocojšnjega Subwaya nekaj več hard coreaold in new school: Terror, Madball, Black Cross, Daughters, Give Up The Ghost in Converge. Kaj je novega na beloruski anarho punk sceni, bodo povedali Deviation. Potem še nekaj komadov španskih Ekkaia - komadi s split lpija z Unsane crisis in prvega albuma "Manos que estrechan planes de muerte y sometrimiento". Poslušali bomo njihove rojake Madame Germen, ki bodo 19. maja igrali v Ljubljani in sicer z zg Senata Fox. Pridejo nam tudi brazilski Social chaos, ki so napovedali tri koncerte v Sloveniji. >> Goc, komentarji
Nocojšnji SUBWAY odpiramo z ultra hitrim thrashom iz Avstralije Heist, z epija "Pain is Causing Life". S Havoc records še Bristle, Distraught in H100's oziroma Nine Shock Terror. Potem novi hrustljavi danski band Motorhate in njihov album "Welcome to Civilisation". Poleg recenzija hc fanzina Reflections, tudi nekaj hc bandov iz te založbe: Malkovich, Modern Life is War, I Defy, Circle, Striking Distance ... V zadnji tretjini koncertne napovedi: Fabulous Disaster, In-Sane, Analena in Right In Sight. In še in še ... Samo v Subwayu drvimo čez 400 na uro! >> Goc, komentarji
|