INTERVJU Z JURIJEM SOUČKOM!
Za skromen namig, kaj se vam je obetalo v sobotnem risankastem programu, z risalnimi žebljički na oglasno desko Radia Študent pripenjamo mrčes, ki mu v nekaterih krogih pravijo Maja in Vili.
Zamudniki, ki niste poslušali ali pa tisti, ki bi si radi osvežili spomin, kaj vse je Jurij Souček povedal, pa kliknite na puščici - tam vas čaka ura in pol kramljanja z g.Součkom.
>>Na frekvenci 89,3 MHz, tokrat poslednji trije finalisti 11. tradicionalnega prvenstva Radia Študent v reševanju križank, ki se bodo potegovali za naslov Velikega Križarja!
K sodelovanju ste, s svojim znanjem, seveda vabljeni tudi Vi!
Na plano potegnite tekmovalni duh, dobro voljo, slovarje, enciklopedije, nafilajte mobitele za morebitne klice v sili. K radijskemu sprejemniku pa privlecite prigrizek, kahlo, udobno zofo in čim več vsevednih riti!
Torej Križ-kraž od pribl 15. do 19. ure, v etru Radia Študent!
>>Radio Študent OFF POROČILO 15.30 h
Visions of Excess Grad Kodeljevo
V petek 17. decembra je v letošnjem letu, ponovno okupiran Grad Kodeljevo dvonastropna poznorenesančna stavba pod svoje okrilje dogodek ki ga vsako poletje v Los Angelesu organizirata performerja Ron Athey in Vaginal Davis pri nas pa sta bila so-organizatorja gostujočega eventa Ljubljanska galerija Kapelica katere glavno telo je Jurij Krpan in Zavod Aksioma, za katerega skrbi Davide Grassi.
>>»Stari Piskr«, v Celju kakor mu pravijo, edini zapor za mladoletnike v Karantaniji, zapor kjer so zidovi okrašeni z ujetimi trenutki iz zaporniškega vsakdanjika, katere je kaznovanim mladoletnikom, približal fotograf slovenskega porekla živeč v Franciji, Klavdij Sluban, tam je poleti 2002 organizirali fotografsko delavnico z zaključnim dogodkom, razstavo njegovih fotografij in fotografij udeležencev delavnice, mladoletnih prestopnikov torej, ki so se morda takrat prvič srečali z fotografskim medijem in spoznali svojo kreativno plat.
>>Nova umetniška avantgarda, nov svetovni pogled ali pač nova utopija, mladi »hekerji«, programerji, razvijalci, umetniki in družbeni aktivisti zavzemajo radikalno pozicijo in se zoperstavljajo globalnemu kapitalizmu in tržni naravnanosti. Svoj prostor na zemlji pa so našli na medmrežju in oblikovali novo ideologijo, ideologijo odprtih sistemov ali drugače »open source gibanje«, ki se počasi gradi vse od 80-ih let 20. st. do nastanka odprtega operacijskega sistema Linux.
>>