Znašel si se na arhivu spletne strani Radia Študent, kjer so zaenkrat dostopni prispevki pred majem 2012. Takrat smo namreč za rojstni dan preklopili na novo spletno stran in prevetrili programsko shemo.

Povezava na novo spletno stran je tole


twitter3
majspejs3
fejsbuk 3
fejsbuk rozna

Program redakcije (dnevni program)
- Kulturne novice – pripravlja Nenad Jelesijević;
00.00 AFTER Artefakt v živo iz CH0;
 
Art_Area: 84 (5936 bralcev)
Sreda, 24. 1. 2007
Pozdravljeni! Današnjo oddajo pričenjamo z recenzijo stodnevnega performansa igralke Alje Kapun, ki je prešel v zadnjo fazo decembra lani v sobah ljubljanskega Mednarodnega grafičnega likovnega centra. Razstavo, ki dokumentira umetničin post, je obiskala Petja. Ustavila se je tudi na razstavi z naslovom Space Invaders, v galeriji Škuc. Tudi Miha nam bo tokrat postregel z dvema dogodkoma. Prvi se je zgodil v Kranju, kot predstavitev slovenskih študentov znamenite praške FAMU. Drugi dogodek, ki ga Miha tokrat recenzira, pa je razstava švedskega slikarja Magnusa Larssona v ljubljanski Galeriji Gregor Podnar.
>>

Maja Smrekar, komentarji

Pregled kulturnih dogodkov skozi lupo psihoanalize; sreda, 24.1.2007 ob 18:00 (3160 bralcev)
Sreda, 24. 1. 2007

Ježek pravi, da Darwin nima prav. V Kinodvoru pa vrtijo njegove nočne more. Fjodor Mihajloviču pa menda ne gre za prav, temveč za greh. Zato ste jutri vabljeni na DPU. Če imate tudi same kakršnekoli more, lahko zbežite – na primer – v Kanado. Direktor Animateke Igor Prassel bo v soboto na posebni projekciji v montrealski kinoteki predstavil ljubljanski mednarodni festival animiranega filma. Ne mora, ampak lepe sanje so se uresničile nekaterim umetnikom s Prvo samostojno razstavo.

>>

JasminaJ, komentarji

Svetlobne pokrajine kognicije, sreda ob 16.00 (3225 bralcev)
Sreda, 24. 1. 2007

Klikni za veliko sliko: Ustvarjati s svetlobo, pomeni manipulirati z elektomagnetnim valom delcev, ki so manjši od naše zmožnosti videnja. Torej se zdi svetloba, kot osnovni medij in material artističnega izražanja, izredno nepredvidljiva in neobvladljiva. Če se na prvi pogled zdi oblikovanje svetlobe iluzija, je iz zgodovine likovne umetnosti razvidno, da je bilo na tem področju veliko raziskovanja. Pionirji, Marcel Duchamp, Laszlo Moholy Nagy in Thomas Wilfred so že na začetku prejšnjega stoletja svoje potenciale usmerili v raziskovanje svetlobnih učinkov. Ugotovili so, da je najpomembnejši element raziskovanja svetlobe - kontrast.

>>

leja, komentarji

Astrid Lindgren: stoletni sij literarne zvezde severnice, 23. I. 07, 24.00 (7442 bralcev)
Torek, 23. 1. 2007

Klikni za veliko sliko: Če bi vse izdane knjige Astrid Lindgren zložili eno na drugo, bi presegale višino 175 Eifflovih stolpov, če pa bi jih postavljali drugo ob drugo, bi trikrat objele ekvator. S 114 knjigami in slikanicami, 40 filmi in številnimi scenariji in igrami, prevedenimi v 74 jezikov, se švedska pisateljica uvršča med največja imena svetovne mladinske literature. Zveneča statistika ni edini argument za pisateljičino mesto v mladinski književnosti. V literarno ozvezdje so jo izstrelili predvsem radikalen poseg v mladinsko prozo, začrtanje drznih literarnih trendov in vztrajno radiranje vzgojno-moralne funkcije mladinske literature. Pa seveda Pika Nogavička, Emil iz Lönneberge, Blomkvist, Erazem in številni drugi junaki, ki zaznamujejo otroštva več generacij po vsem svetu. Ob 100-letnici rojstva Astrid Lindgren se švedski pisateljici posvečamo v nocojšnji Teoremi.

>>

Pina, komentarji

Kakšna je bila slovenska poezija v 20. stoletju? – NEVIHTA SLADKIH ROŽ, torek ob 16.00 (5581 bralcev)
Torek, 23. 1. 2007

Klikni za veliko sliko: Študentska založba se je šest let po izteku 20. stoletja v zbirki Beletrina lotila obsežnega projekta. V literarno nebo je pod uredniško taktirko Petra Kolška poslala posebno fronto, imenovano »Nevihta sladkih rož«. Ta nevihta je antologija slovenske poezije, nastale v celotnem 20. stoletju. To je sicer že drug poskus takšnega obsežnega zajetja slovenske poezije iz prejšnjega stoletja, ki pa je kompleksnejši in bolj reprezentativen za 20. stoletje od prvega, ki ga je uredil Denis Poniž.

>>

Julija_sa, komentarji

RKHV, KROFF; ponedeljek, 22.1.2007 ob 18:00 (2297 bralcev)
Ponedeljek, 22. 1. 2007

Klikni za veliko sliko: Pod naslovom Zakladi iz Arhiva Jugoslovanske kinoteke bo od danes do 29. januarja v Kinoteko privabljala retrospektiva srbskega oziroma jugoslovanskega filma. Odprtje retrospektive bo danes ob 18.00 pripadlo projekciji edinstvene kopije prvega srbskega pa tudi balkanskega filma, Kronanje kralja Petra I. Karadjordjevića v režiji Arnolda Muira Willsona iz leta 1904.

>>

Martina Šiler, komentarji

Linija identitete Luce Laureati – urbane krajine iz »zone«, ponedeljek ob 16.00 (3107 bralcev)
Ponedeljek, 22. 1. 2007

Klikni za veliko sliko: V ljubljanski galeriji Photon so prejšnji četrtek otvorili razstavo Luce Laureati z naslovom Linija identitete. Laureati je začel svojo fotografsko pot na leto velikega potresa, 1976, in je do danes postal ena intrigantnejših figur sodobne italijanske fotografije. Avtor je zavezan pokrajini Furlaniji, ki ji tudi posveča tokratno razstavo. Razstavljene fotografije so bile posnete v letih 1992 do 1993 in prvič razstavljene v Tednu furlanske kulture leta 2000. Tokratna serija se strogo ukvarja s prostorom in njegovimi mutacijami skozi čas. Preko objektiva Laureati pozorno in radovedno motri prostor, od pejsaža do detajlov, in dokumentira elemente, ki gradijo njegovo identiteto.

>>

Igor Bijuklič, komentarji

PLESATI MODERNIZEM/UPRIZARJATI POLITIKO (2519 bralcev)
Nedelja, 21. 1. 2007

Nocoj se Teritorij teatra širi na teritorij teorije sodobnega plesa. S Katjo Praznik se pogovarjamo o knjigi izpod peresa Marka Franka z naslovom Plesati modernizem/Uprizarjati politiko.

>>

Martina Šiler, komentarji

RIMA 211: PRIMOŽ ČUČNIK – 2. del (nedelja, 21. 1. 07, ob 19.50) (2536 bralcev)
Nedelja, 21. 1. 2007
Klikni za veliko sliko: Primož Čučnik je leta 2005 pri Založbi LUD Literatura izdal zbirko Nova okna. Leta 2006 pa je izšla Čučnikova pesniška knjiga Sekira v medu, ki predstavlja izbor sicer mladega pesnika. Temu bi lahko rekli tudi pesnikova antologija lastnega pisanja. Sekiro v medu je založilo društvo Šerpa, poleg Prebranih in drugih pesmi med letoma 1995 in 2005, kakor se sliši podnaslov, je knjigi dodan še spremni tekst kritika Urbana Vovka. Glede na to, da sta prvi dve Čučnikovi knjigi, izdani leta 1999 in 2002, torej Dve zimi in Ritem v rôkah, tako rekoč razprodani, je pesnikov izbor lastne poezije dobrodošla knjige za vse, ki imate radi Čučnikovo poezijo. Prav s to knjigo pa je Čučnik tudi nominiran za nagrado Prešernovega sklada.

Danes bomo poslušali drugi del nastopa Primoža Čučnika, ko je 19. novembra 2005 nastopil na Literaturinem gostovanju na Mostovni v Novi Gorici. Na odru se mu je pridružila Ana Pepelnik. >>

petrak, komentarji

RIMA 210: PRIMOŽ ČUČNIK – 1. del (sobota, 20. 1. 07, ob 19.50) (3385 bralcev)
Sobota, 20. 1. 2007
Klikni za veliko sliko: Poslušali bomo nastop Primoža Čučnika na Mostovni v Novi Gorici, ko je 19. novembra 2005 tam gostovala revija Literatura. Ljubitelj eksperimentalnega pomikanja mej na ne-bojnem polju poezije in glasbe, na polju zvočnega, izgovorljivega in slušnega ter pomenonosnega, je k sodelovanju na tem nastopu povabil Ano Pepelnik. Prisluhnimo!

V branje priporočamo zbirko Nova okna in izbor Čučnikove poezije v knjigi Sekira v medu.
>>

petrak, komentarji

V PEKLU JE ZIMA, A JE VSEENO VROČE, petek ob 16.00 (3181 bralcev)
Petek, 19. 1. 2007

Klikni za veliko sliko: V sredo je v Cankarjevem domu že drugič gostovala mednarodna plesna zasedba Emio Greco PC, katere projekti so plod kreativnega sodelovanja Italijana Emia Greca in Nizozemca Pietra Sholtena. Sedež njunega delovanja je že deset let v Amsterdamu in v tem času sta ustvarila enajst predstav. V sklopu evropske turneje sta se tokrat predstavila z zadnjo predstavo, Peklom.

>>

Alja, komentarji

Rudolf Valentino, četrtek ob 16.00 (3302 bralcev)
Četrtek, 18. 1. 2007

Klikni za veliko sliko: Današnje Kosilo je namenjeno vrhunskemu literarnemu dosežku, knjigi ’Plesalec’ Columa McCanna, ki je v Sloveniji izšla pri založbi Sanje. Navdih za knjigo je avtor našel v življenju Rudolfa Nurejeva, enega najslavnejših baletnih plesalcev vseh časov. Zanimivost knjige je v tem, da avtor biografijo Nurejeva uporabi le kot okostje zgodbe, medtem ko je vse ostalo literarna fikcija.

>>

Nebojša I, komentarji

RKHV, KROFF; sreda, 17. 1. 2007 ob 18:00 (2463 bralcev)
Sreda, 17. 1. 2007

Klikni za veliko sliko: V prostorih ministrstva za kulturo se je v ponedeljek, 15. januarja, na svoji prvi seji sestala skupina izvedencev za oblikovanje novega Nacionalnega programa za kulturo, ki naj bi začel veljati v prihodnjem štiriletnem obdobju 2008-2011. Skupino sestavljajo ugledna imena slovenskih kulturnih ustvarjalcev in raziskovalcev.

>>

Martina Šiler, komentarji

Obiskovalci Kinodvora se po novoletni mrzlici »čistijo« s filmom Čista, sreda ob 16.00 (2588 bralcev)
Sreda, 17. 1. 2007

Klikni za veliko sliko: Film Čista režiserja Olivierja Assayas-ija je doživel premiero 4. januarja in takoj po novem letu privabil v Kinodvor številne radovedne obiskovalce. Glavna igralka Maggie Cheung, ki je pred tem nastopala v številnih azijskih filmih, je na lanskem festivalu v Cannesu dobila nagrado za najboljšo igralko, film pa je prejel tudi nagrado za tehnične dosežke. Režiser je okoli sebe zbral mednarodno filmsko zasedbo, v kateri najbolj izstopata karizmatična Nick Nolte in Beatrice Dalle, ter povabil k sodelovanju številne znane glasbenike kot so Tricky, Brian Eno in David Roback iz glasbene skupine Mazzy Star.

>>

Miša G, komentarji

OSEBNA REVOLUCIONARNA TEORIJA, torek ob 24.00 (4681 bralcev)
Torek, 16. 1. 2007

Klikni za veliko sliko: Nove pisarije te vabijo k ustvarjanju osebne revolucionarne teorije. Poslušal boš prevod knjižice, ki jo je neznani avtor napisal kot letak v šestdesetih letih. Pred tabo se bo zakotalil situacionistični tekst, ki problematizira vsakdanje življenje, procese proizvodnje, ideologije, politične dogme in ponuja odgovore na nekatera ključna vprašanja v današnji slovenski družbi, ki se duši pod sponami konzervativnosti, prikritega rasizma, poneumljajočega kapitalizma in vsesplošne odtujenosti.

>>

vizualka, komentarji

GALILEO GALILEI v režiji Matjaža Bergerja v Anton Podbevšek Teatru: »Zemlja pleše - tja med zvezde.« (3593 bralcev)
Torek, 16. 1. 2007

Klikni za veliko sliko:

Če se po jutru dan pozna, potem je uprizoritev Galileo Galilei prodorna in obetajoča uvertura novoustanovljenega gledališča Anton Podbevšek Teater (APT). Postavitev Brechtovega teksta v režiji Matjaža Bergerja prepleta »čas peščenih ur« z aktualnim »digitalnim tiktakanjem«. Besedilo, v izvirniku sicer nasičeno z znanstvenimi postavkami, ob prečiščenosti produktivno stopa v korak s sodobno geometrijsko vizualnostjo. Njuna simbioza vzpostavlja brezčasni aritmetični prostor iluzije. Skozi znanost v umetnost in obratno ter spet nazaj. Vse dokler se nam ne zvrti. Ker "vendar se vrti."

>>

Zala Dobovšek, komentarji

MED FANTAZIJO IN REALNOSTJO DODELANE PORNODIVE: BULJANOV KVARTET (3379 bralcev)
Ponedeljek, 15. 1. 2007
Klikni za veliko sliko:
Formula tokratnega uspeha Ivice Buljana se glasi: ljubljanski Mini teater + zagrebški Taetar ITD + Mestno gledališče Ptuj = Kvartet Heinerja Müllerja. Učinkovitost podobne matematične operacije je bila preverjena že v prejšnji navezi Buljan Müller - v Medeji Materialu. Od tod tudi ostanki tiste primordialne barbarske razbesnelosti, ki se je tokrat pririnila v klavstrofobični svet improviziranega bunkerja po tretji svetovni vojni. Ugnezdeni v dvorani Duše Počkajeve Cankarjevega doma smo preteklo sredo slednjič tudi na naših odrih dočakali premiero četrtega, tokrat le na pol slovenskega, Kvarteta. >>

Nika Leskovšek, komentarji

Sodobna frankofona belgijska proza tretjič: Francis Dannemark (3601 bralcev)
Nedelja, 14. 1. 2007
»Vendar se dan izteče. Rjava voda v kanalu se sprevrne v črno in morda ta prehod barve spremeni Davidove namene. Namene izgubljenega Davida, ki je dolgo premišljeval, da bi se vrgel vanjo. Vendar.... S kamionom ali brez? In vprašanje skriva tudi podvprašanje: s konjem ali brez? S konjem, imenovanim Hope, kot Bob Hope, kot Elmo Hope, nepoznani jazz pianist, Hope kot upanje, toda kakšno upanje? David ustavi motor in stopi iz kabine. Vonj po vodi mu vdre v nozdrvi, je sladek, nekoliko težak.«
Sodobna frankofona belgijska proza tretjič, štiri kratke kratke zgodbe pisatelja Francisa Dannemarka, v oddaji Tu pa tam to nedeljo skoraj natanko ob dvajsetih.

Interpretacija: Ana P. in Matjaž
Prevod in spremna beseda: Ana Geršak

>>

kristinas, komentarji

RIMA 209: SLEM 2006 – ŠESTIČ: MAJA BOŽIČ (nedelja, 14. 1. 07, ob 19.50) (2871 bralcev)
Nedelja, 14. 1. 2007
Klikni za veliko sliko:
Poslušali bomo nastop Maje Božič na Slemu 2006. Slem je tekmovanje v živem, odrskem izvajanju lastne poezije. Verze naj bi si nastopajoči sproti izmišljeval. Gre za neke vrste pesniško improvizacijo. Pesniško spretnost nastopajočih slemerjev pa ocenjujeta tako žirija kot občinstvo.
Poslušali bomo Majin nastop in pesem Izgubljene pravljice, ki je pripravljena v duhu uvodne motivacije pri poučevanju književnosti v četrtem razredu osemletke. >>

petrak, komentarji

RIMA 208: SLEM 2006 – PETIČ: VESNA LAMAIĆ (sobota, 13. 1. 07, ob 19.50) (2980 bralcev)
Sobota, 13. 1. 2007
Klikni za veliko sliko:
Poslušali bomo Vesno Lemaić na Slemu 2006 v KUD-u Franceta Prešerna. Slem je tekmovanje v živem, odrskem izvajanju lastne poezije; pesniško spretnost pa ocenjujeta tako žirija kot občinstvo.

Sobota, 13. 1. 07, ob 24. uri: PONOVITEV oddaje RIMA 206: SLEM 2006 – TRETJIČ: JONA & RIBA.
>>

petrak, komentarji

Apocalypto – video zgodovinarstvo, presežek strasti in kino cerkev, sobota ob 13.00 (3326 bralcev)
Sobota, 13. 1. 2007

Klikni za veliko sliko: Odkar Mel Gibson obdeluje zgodovino z objektivom, se je morda ravno ob zadnjem filmu v ozračju nabralo največ nestrpnega pričakovanja. Od verskega do antropološkega snuffa je njegova popularnost samo še narasla. Formula te alter hollywoodske scene je navidez preprosta, v produkcijskem jeziku se ji reče edutainment, izobraževanje skozi zabavo. Ko je Kristusov pasijon prišel v naše kraje, je namreč verouk potekal v kinodvorani, biblijsko besedo je nadomestila avtentična in impresivna slika.

>>

Igor Bijuklič, komentarji

Artcoustics: Gramofonske plošče skozi prizmo elitistične kulture, 12. I. 07 ob 16.00 (3711 bralcev)
Petek, 12. 1. 2007

Klikni za veliko sliko: Gramofonske plošče so se z revolucionarnim posegom v glasbeno industrijo zapisale na vidno mesto v zgodovini glasbe. Z zvočnim zapisom so odigrale ključno vlogo v procesu glasbene popularizacije, s specifiko snemalnih tehnik radikalno posegle v glasbeno kompozicijo in z enostavno dostopnostjo definicijo glasbe osvobodile elitističnih okvirjev. Vplivale pa niso le na področje glasbenega ustvarjanja, temveč tudi na polje vizualne umetnosti.

>>

Pina, komentarji

„American Dream“, cetrtek ob 16.00 (3184 bralcev)
Četrtek, 11. 1. 2007

Klikni za veliko sliko: Eno izmed bolj zanimivih beograjskih gledališč je ’Zvezdara Teatar’. Zanimiva predstava, ki sem jo videl na odru tega gledališča je vsekakor predstava „Hitrost teme“ v izvirniku „The speed of darkness“. Ta je bila pravo odkritje. Predvsem v smislu samega dramskega teksta, avtorja Stojana Steva Tešića.

>>

Nebojša I, komentarji

Art_Area_83 (3876 bralcev)
Sreda, 10. 1. 2007
Najprej pozdrav v novem letu tudi iz strani snovalcev oddaje Art_Area, ki bo tudi v letošnjem letu kar se da podrobno pokrivala dogodke v polju sodobne vizualne umetnosti. Ponovoletno mrtvilo začenjamo s prispevkom o večletnih sporih v edinem slovenskem rezidenčnem centru v bližini vasi Središče na Goričkem, ki je mesec pred iztekom leta 2006 doživel svoj žalostni konec. Spor med občino Moravske Toplice in ustanoviteljem Art Centra, društvom Onej, je pripeljal do deložacije odgovornih oseb in gostujočih umetnikov iz objekta. Miha se je udeležil čajanke za sodobno umetnost v prostorih galerije P74, kjer je tokrat gostovala ekipa izpraznjenega Art Centra in podala svojo plat zgodbe, obenem pa je pogovor nanesel na splošno problematiko rezidenčnih prostorov v Sloveniji. Petja se je kritično potopila v razstavo kubanske sodobne umetnosti z naslovom Čakalna lista: Čas in tranzicija v sodobni kubanski umetnosti, ki je na ogled v prostorih ljubljanske Mestne galerije. >>

miha, komentarji

RKHV, KROFF; sreda, 10. 1. 2007 ob 18:00 (2421 bralcev)
Sreda, 10. 1. 2007

Klikni za veliko sliko: Na vrhu nič novega, bi lahko rekli ob pogledu na lestvico pri nas največkrat izposojenih knjig v letu 2006. Še vedno je tam vztrajala Da Vincijeva šifra. Zanimanje za komercialno uspešnico Dana Browna je lani še podžgal film, posnet po romanu. Brown je bil tudi sicer najbolj bran avtor v Sloveniji. Med slovenskimi avtorji se na splošno bolje držijo tisti, katerih del se drži šolska patina. Čast na lestvici rešuje izbor novel Od Ivana Preglja do Cirila Kosmača, sledi pa mu Desa Muck kot edina še živeča domača pisateljica, katere delu se je uspelo prebiti med 50 največkrat izposojenih knjig v knjižnicah, vključenih v sistem Cobiss.

>>

Martina Šiler, komentarji

GNUS – Najbolj prvinska in določujoča človeška lastnost?, torek ob 24.00 (5222 bralcev)
Torek, 9. 1. 2007

Klikni za veliko sliko: Kaj dojemamo kot gnusno, ogabno, ostudno in odvratno? Pri katerih pojavih nas obide zona, oblije kurja polt, spreleti srh ali pa se nam obrne želodec in nam gre na bruhanje? Kaj vse se nam upre, priskuti in »zagravža«? V tokratni Teoremi bomo govorili o pojavu gnusa, edinemu človeškemu čustvu, ki je tako zelo povezan s telesom in hkrati tako odvisen od kulturnih norm. Prepustite se gnusnim zadevam in prisluhnite v torek ob polnoči!

>>

Katarina V, komentarji

HESSEJEVO JUTRANJE KOLCANJE, torek ob 16.00 (4055 bralcev)
Torek, 9. 1. 2007

Klikni za veliko sliko: Pri Celjski Mohorjevi družbi so v komaj preteklem letu pripravili natis ene izmed povesti Hermanna Hesseja - Potovanje v Jutrovo deželo (Die Morgenlandfahrt) iz leta 1932. Gre za pripoved, moderno pravljico, ki jo je Hesse napisal relativno pozno in je predhodnica, uverturna napoved romana - Igra steklenih biserov, ki so ga mnogi kritiki dolgo šteli za vrhunec Hessejevega ustvarjanja. S posodobljenim prevodom Jožeta Udoviča se je tako obeležilo polnih 60 let, kar je Hesseju bil dodeljen naziv Nobelovega nagrajenca. Podeljena prestižna nagrada je takrat zaznamovala celoto njegovega obsežnega literarnega opusa kot tudi pacifistično prizadevanje, ki ga je gojil in za njim trdno stal v času razmaha vojskovanja ter nacionalsocializma.

>>

Ariana Ferfila, komentarji

KROFF; ponedeljek, 8.1.2007 ob 18:00 (2916 bralcev)
Ponedeljek, 8. 1. 2007

Klikni za veliko sliko: Če ga kulturniki še kar veselo-decembrsko biksajo, glede na to, da nam je na razpolago bore malo novic, pa ga nedvomno niso biksali v daljnem Egiptu. V Kairu je namreč potekal mednarodni Bienale, ki velja za najpomembnejšega v arabskem svetu in zelo pomembnega za kulturni dialog med Islamskim svetom in Zahodom. Na letošnjem, desetem, so se prvič predstavili tudi slovenski umetniki in umetnice – Cvetka Hojnik, Teo Spiller ter skupina »Trie«, ki jo sestavljajo Metod Blejec, Staš Kleindienst in Sebastijan Leban.

>>

JasminaJ, komentarji

Znanstvenofantastičen film Nesmrten zaključil sezono v Kinodvoru, ponedeljek ob 16.00 (2467 bralcev)
Ponedeljek, 8. 1. 2007

Klikni za veliko sliko: Film Nesmrten je nastal pred dvema letoma v koprodukciji Francije, Italije in Velike Britanije. Je čudovita mitološka odisejada, v kateri se družijo bogovi in ljudje, animirane figure in živi igralci. Film s svojo retro-futuristično scenografijo, kostumografijo in tematiko spominja na Metropolis, Peti element in Iztrebljevalca, le da je v svojem pripovedovanju veliko bolj poetičen in mitološki. Poleg igralcev nastopajo animirani liki egipčanskih bogov, med katerimi prevladuje sokoljeglavi Horus, bog sonca in otrok nove dobe.

>>

Miša G, komentarji

RIMA 207: SLEM 2006 – ČETRTIČ: JANA KOLARIČ (nedelja, 7. 1. 2007, ob 19.50) (3254 bralcev)
Nedelja, 7. 1. 2007
Klikni za veliko sliko: Poslušali bomo Jano Kolarič, ki je nastopila na Slemu 2006. Slem je tekmovanje v živem, odrskem izvajanju lastne poezije; pesniško spretnost pa ocenjujeta tako žirija kot občinstvo. Posnetek je bil narejen v KUD-u France Prešeren 7. decembra 2006.

Ponovitev oddaje bo v nedeljo, 14. 1. 07, ob 24. uri.
Danes, v nedeljo, 7. 1. 07, ob 24. uri pa bomo poslušali ponovitev oddaje prejšnje nedelje, v kateri se je predstavil zmagovalec pesniškega slema 2006: SLEM 2006 – DRUGIČ: PRIMOŽ BIZJAN. >>

petrak, komentarji

Starejše

Koledar
Najbolj brano